akerscandlecottage.com

Świece bez parafiny – alternatywny sposób oświetlenia mieszkania

Które oświetlenie wybrać do domu? Czy jakieś jest godne polecenia? A jeśli tak, to co za nim przemawia?

Które oświetlenie wybrać do domu? Czy jakieś jest godne polecenia? A jeśli tak, to co za nim przemawia?

Spośród osób w czasie budowy domu zajmuje się takimi tematami, jak jego wygląd z zewnątrz, wielkość albo rozplanowanie poszczególnych pokoi. Często nie pamiętamy o tym, iż by nasz dom był wygodnym i przytulnym gniazdkiem dla wszystkich domowników, niezbędne jest jego właściwe oświetlenie.
Pomysły na aranżację okna

Pomysły na aranżację okna

Czy wiecie Państwo, że kiedyś w Anglii i Szkocji otwory okienne specjalnie zamurowywano, aby uniknąć podatku obciążającego właścicieli budynków? Dopiero kiedy w 1851 roku podatek zlikwidowano, ludzie postanowili je na nowo stawiać i ozdabiać. I tak, aby zwiększyć ilość wpadającego światła, w XIX wieku pojawiły się wiktoriańskie okna wykuszowe. Ustawiano przy nich ławeczki, które były idealnym miejscem, żeby spocząć i oglądać widoki.
Czemu warto mieć wannę z hydromasażem

Czemu warto mieć wannę z hydromasażem

Powijaki tego cudu sięgają lat 70 dwudziestego wieku, kiedy to włoski emigrant żyjący w USA opatentował jedną z pierwszych wanien z hydromasażem. Powszechne na całej ziemi i wszystkim znane, jako jacuzzi urządzenie szybko zdobyło przychylność ludzi. Obecnie nikogo nie dziwi jacuzzi w Spa czy w budynkach z basenami, a co ważne na całym globie w domach ludzie też wykorzystują w swoich łazienkach i w przydomowych basenach te popularne wanny z hydromasażem. Jacuzzi to genialna metoda na wypoczynek i relaks. Można przy okazji skorzystać z jacuzzi podczas imprez różnego rodzaju. Ale, co niezmiernie ważne wanny te mają również właściwości lecznicze. Odpowiednie korzystanie z jacuzzi polepsza krążenie krwi.