akerscandlecottage.com

W jaki sposób urządzić niedużą alkowę?

W jaki sposób urządzić niedużą alkowę?

W jaki sposób urządzić niedużą alkowę?

Sypialnia to miejsce szczególnie ważne na mapie naszego mieszkania. Wnętrze łączące się z relaksem powinno przede wszystkim zapewniać nam zdrowy sen.
By sypialnia spełniała swą funkcję musi być właściwie umeblowana.

Ściana z obrazem

Autor: katsrcool (Kool Cats Photography)
Źródło: http://www.flickr.com
W malutkim domu czy małym pokoju trudno jest stworzyć aranżację nie wyłącznie funkcjonalną, ale również oryginalną – zobacz elegancką poduszkę dekoracyjną. Jak sprawić żeby nieduża sypialnia stała się schronieniem oraz eleganckim wnętrzem równocześnie? Być może starczą eleganckie poduszki dekoracyjne?
Zegar ścienny Flow oraz lampa sufitowa Lampadina 7

Autor: Kare Design
Źródło: Kare Design

Aranżując wnętrze małej sypialni należy pamiętać, że liczy się każdy centymetr a także optymalnie wykorzystać powierzchnię. Wskazane jest również skorzystać z paru trików, które pozwolą nam wizualnie powiększyć powierzchnię sypialni oraz sprawić by nabrała stylu. Jeżeli dysponujemy wysokim sufitem i mieszkamy w starej kamienicy możemy pozwolić sobie na antresolę, która przyzwoli oszczędzić miejsce oraz umożliwi wkomponowanie biurka albo szafy. Niewielkie mieszkanko w bloku powinniśmy umeblować tak, ażeby powiązać komfort z funkcjonalnością. Sypialnia niezwykle często spełnia funkcję również garderoby. Szafy albo szafki, które pokrywają jak też są wbudowane w ściany, zawierają przydatne miejsce na drobnostki a także odzienia.

Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbywamy się nadmiaru rzeczy z otoczenia, zbytecznego bezładu, a dzięki zwierciadłom, które mogą być umieszczone na przodach szafy, dodamy sypialni centymetrów, zaś poduszki w kwiaty spowodują, że wnętrze będzie nadzwyczaj przytulne – zobacz poduszkę w kwiaty.