akerscandlecottage.com

Technologia LED

Technologia LED

Technologia LED

Kupując kluczowy element w mieszkaniu i ogródku, jakim jest oświetlenie, powinno zastanowić się nad wyborem lamp świecących na diodach led. To technologia z lat sześćdziesiątych, lecz do powszechnego użytku weszła niedawno. W tym przyjemnym tekście uświadomię wam, iż ta bardzo użyteczna technologia musi na stałe zagościć w waszym domu.

Lampa

Autor: Swadilfari
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne, czy interesują nas lampy sufitowe, lampy wiszące, lampy ogrodowe i salonowe, diody led posiadają wiele zalet. Po pierwsze, charakteryzuje je nieduży pobór energii elektrycznej, który zwraca wyższy ich koszt od zwykłych żarówek – sprawdź ofertę na . Jest to spowodowane małym napięciem potrzebnym do ich działania, dobrym współczynnikiem sprawności i małymi stratami energii . Secundo, skłonić do zakupu mogą niewielkie rozmiary. No ostatnia zaleta, lampy LED tworzą naprawdę dużo światła. Nie należy zniechęcać się wysoką ceną, albowiem przyszłościowa technologia (www.sasadvisors.pl/project/implementacja-nowej-technologii-dla-branzy-petrochemicznej/) okazuje się bez dwóch zdań warta swych pieniędzy, a dodatkowo wydatek zwróci się całkiem szybko. Przekonamy się o tym, przeglądając kolejne rachunki za energię elektryczną.

Co ciekawe, diody led to nie tylko lampy . Parę lat temu na półkach w sklepach ze sprzętem komputerowym pojawiły się wyświetlacze wykorzystujące tę technikę. Podobnie jak w wypadku oświetlenia domowego, tu też diody dadzą niezłe oszczędności w poborze energii. Dodatkowo jakość paneli LED okazuje się większa niż tradycyjnych ciekłokrystalicznych urządzeń. Oddają one często wyższą jasność i szersze spektrum kolorów. Jeszcze niedawno tego typu ekrany kosztowały o wiele więcej w porównaniu do swych ciekłokrystalicznych odpowiedników, ostatnio ta tendencja się odwraca.

Potrzebna będzie Ci kluczowa treść pewnego tekstu? Pewnie chciałbyś skorzystać z informacji, które zamieściliśmy na kolejnej stronie. Zapraszamy!

Dobry sprzęt da się kupić już od 500 złotych, praktycznie w dowolnym sklepie komputerowym.