akerscandlecottage.com

Skarpety to zazwyczaj lekceważona część ubioru, choć to błąd

Skarpety to zazwyczaj lekceważona część ubioru, choć to błąd

Skarpety to zazwyczaj lekceważona część ubioru, choć to błąd

Jakże często kupujemy przypadkową parę i nie myślimy o tym, jaki mają one wpływ na własne. A jest to spory błąd. Stopy dźwigają całe ciało przez większość dnia. Ale wróćmy do historii.

kobiety - akt

Autor: Jan Kraus
Źródło: http://www.flickr.com

Jak piszą źródła skarpety zaistniały w świecie ludzkim już Rzymie. Później zmieniały się tak, by jak najskuteczniej zabezpieczać stopy od zimna, wody czy słońca. Dopiero w XIX wieku skarpety otrzymały swój dzisiejszy wygląd taki, który a więc taki który dzisiaj znamy. Dzisiejsze skarpety wyrabiane są z wielu gatunków materiałów. Te najbardziej nowoczesne, a więc skarpety sportowe, produkowane są specjalnie wyselekcjonowanych tkanin, które doskonale pozwalają oddychać stopie poprzez odprowadzanie potu. Ponadto ściągacze nie wywołują utrudnienia w przepływie krwi w stopach i całych nogach, dzięki temu unikamy syndromu ciężkich nóg.
Z prowadzonych statystyk wynika, że skarpetki najchętniej nabywają Panie i to zarówno skarpety damskie, jak i męskie, ponieważ są wygodnym dodatkiem do ich życia (solidne skarpety damskie). I co istotne, większość mężczyzn wie z autopsji, że ogromna liczba skarpet jakie noszą, kupiły im ich panie. Oni sami nie przywiązują uwagi do tej części garderoby i gdyby nie ich partnerki nosili by je z zadowoleniem nawet do sandałów.
A na rynku różnorodność i poziom gatunków skarpet jest przeogromna (oferta skarpet sportowych).

Nie nie jesteś pewien, czy proponowany artykuł jest tym, czego szukasz? Odpowiedź to: tak – ponieważ te rzetelne informacje (http://fmk.pl/piora-slimakow/) mają ważne dane. Wejdź tu i sprawdź sam.

W ostatnim czasie wzięciem cieszą się, te które posiadają cechy antybakteryjne, a więc nawet zimą czy w upał nie musimy martwić się o przykry zapach po całym dniu. Inną nowością w produkcji skarpet są te z bambusem.

To odpowiedź na ekologiczny styl życia wielu z nas. Przede wszystkim mają one cechy antybakteryjne, a ekologiczna uprawa przędzy otrzymywanej z drzewa bambusowego, nie zawiera sztucznych barwników a także syntetycznych dodatków.