akerscandlecottage.com

Shabby chic – oczywisty sposób na styl retro w każdym domu

Shabby chic – oczywisty sposób na styl retro w każdym domu

Shabby chic – oczywisty sposób na styl retro w każdym domu

W dzisiejszych czasach spośród rozmaitych styli panujących w dzisiejszych trendach designu i dekoracji można zaobserwować charakterystyczną modę na retro. Można ten efekt osiągnąć na najrozmaitsze sposoby – od kupowania drogich ornamentowanych zasłon aż po wytworne naczynia bądź kolekcje porcelany. Nie można jednak absolutnie zapominać, jak w tej estetyce ważne jest dokładne dopasowanie wszystkich potencjalnych elementów wyposażenia domu – włączając w to meble. Dlatego też przy planowaniu design pokojów niewątpliwie warto zwrócić uwagę na styl shabby chic, odmianę designu retro stawiającą na standardowy styl z lekką dekoracyjnością, misterne pastelowe kolory , a także efekt postarzania materiału. Jest to styl, jaki pasuje do niezwykle szerokiej gamy wnętrz – od salonów aż po sypialnię.

shabby chic

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com
Charakterystyczne dla shabby chic jest podejście do tworzywa – w tej estetyce jest istotne, aby faktura oraz barwa przedmiotu (najczęściej mebla) cechowała się i zachowała swą indywidualność – Bellemaison. Dlatego używa się w celu uzyskania tego efektu precyzyjne powlekanie wieloma warstwami farby i specjalnie zrobione przetarcia, jakie nadają meblom specyficznego stylu. Wiele mebli shabby chic, choć z pozoru kruchych i pełniących głównie funkcję ozdobną, de facto charakteryzują się dużą funkcjonalnością, o której dobrze przekonać się samemu.

Nic nie może tak ożywić wystroju wnętrz, jak przepiękne i gustowne meble – nieraz stanowią one nawet esencję całego mieszkania. Doskonale dopasowane do pozostałych dekoracyjnych dodatków natychmiast będą się podobały nawet sceptykom stylu vintage. Teraz jest możliwy zakup artykułów do wszelkich możliwych wnętrz w domu – również tych nieco mniej sztampowych.

Shabby chic to także styl, który cechuje się wyjątkową różnorodnością – aby zobaczyć jego specyfikę, w wysokim stopniu przydatne okażą się wyniki wyszukiwarek stron www.

Czyżbyś nie mógł przerwać naszego artykułu? To dla nas niebywale przyjemna informacja – w takim razie kontynuuj poszukiwania na nowej witrynie.

Można w ten sposób przykładowo dowiedzieć się, jak dobrać do siebie

shabby chic

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com

poszczególne elementy wyposażenia domu tak, żeby osiągnąć miłą dla oka kompozycję. Nie jest także najmniejszym problemem obejrzenie zdjęć gotowych wnętrz z zastosowaniem tej estetyki – w przypadku braku pomysłu na dekorację poszczególnego pomieszczenia jest to zdecydowanie świetne rozwiązanie, ponieważ można dzięki nim się szybko zainspirować.

Wśród takich produktów na pewno każdy jest w stanie odnaleźć coś najlepszego dla swych poszczególnych potrzeb – zwłaszcza dla wielbicieli stylu równocześnie tradycyjnego z elementami świeżości. Zarazem wiele produktów shabby chic odznacza się bardzo fachowym wykonaniem, wspaniałymi materiałami, interesującym wzornictwem oraz korzystnymi cenami, na które można sobie bezproblemowo pozwolić podczas przemeblowania albo remontu mieszkania.