Źródło światła jako najważniejszy element w trakcie urządzania pomieszczeń mieszkalnych.

Światło stało się niezbędnym składnikiem w procesie zagospodarowania świeżego domu. Bez lamp użytkowanie przestrzeni życiowej byłoby dość niefunkcjonalne. W mroku nie ma szansy by przeczytać książkę, przygotować obiad czy wstawić pranie…

Dobierz stosowne światło do przeznaczenia wnętrza

lampa stojąca

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Kuchnia ma za zadanie nie tylko służyć w przygotowaniu posiłku, przyjmuje dodatkowo funkcję jadalni. W związku z tym oświetlenie kuchni wymaga indywidualnych źródeł światła nad każdym polem, które będzie eksploatowane w trakcie przebiegu gastronomicznych powinności. Dobrze dopasowane oświetlenie spełnia też funkcję estetyczną i może wizualnie rozszerzyć kuchnię.

lampy sufitowe

Autor: Marta Diarra
Źródło: http://www.flickr.com

Rozpatrz dalsze pokoje

Przy aranżowaniu oświetlenia w pomieszczeniach powszedniego użytku poza lampą główną, warto zainwestować w lampy biurkowe (). Lampki biurkowe umiejscawia się po przeciwległej stronie niż dłoń, którą piszemy, przeciwdziała to padaniu cienia na arkusz papieru w trakcie notowania czy robienia pracy domowej. W ten sposób postawiona lampa wypełnia swoją przeznaczenie, nie wpływając szkodliwie na zmysł wzroku. W holu funkcjonalnym sposobem jest zamontowanie fotokomórki.

To wyjście idealnie sprawdza się w sporych mieszkaniach. Przy niskim dojściu światła naturalnego wskazane jest intensywniejsze światło sztuczne. Przy doświetlaniu łazienki powinno się zachować w pamięci, że jest to strefa w którym powstaje zwiększona wilgotność. By zachować bezpieczeństwo (czujki dymowe) należy użyć tzw. oprawy szczelne, chroniące przed parą wodną. Zabierając się za pokój dla dzieci przyciski światła wbuduj odpowiednio nisko.

Zobacz też

admin