Znajdź grę dla siebie

Last modified date

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma to do siebie, iż, często premierę mają gry średnie, nie mające w sobie potencjału najlepszych gier w historii. Właściwie, tak samo jest z recenzjami muzycznymi czy z recenzjami filmowymi.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Godne zauważenia wyjątki ostatnich miesięcy to zdecydowanie The Wolf Among Us, Valiant hearts czy gra Soul Suspect. W branży dzieje się coś jednak więcej, poza wydawaniem i recenzowanie nowych gier. A wszystko to dzięki pewnej grze, co się zowie – Minecraft.

Przypomnijmy, że Minecraft to jedna z najbardziej znanych gier sandbokowych. Gracz ma pełną kontrolę nad własną postacią, może ją dowolnie formować. Prace nad tą grą zaczęły się w 2009 roku i trwają aż po dziś dzień. Gra konstruowana jest na platformie Java. To bardzo istotne, ponieważ oznacza to, że odpowiadają za nią zupełnie inne systemy niż w większości gier, które obecnie powstają. Podczas grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Oznacza to, iż każdy świat jest oryginalny i jedyny w swoim rodzaju.

Najważniejszy komunikat brzmi: 50 mln sprzedanych egzemplarzy Minecraft! No właśnie, jeśli krążyła wam gdzieś po głowie myśl, jak bardzo popularny jest Minecraft. to teraz już macie o tym pojęcie.

Uważasz ten artykuł za fascynujący? Wejdź na odsyłacz do www (http://www.patyczki-myjak.pl/oferta/drewniane-patyczki-do-lodow/), które da Ci bardzo dużo bardzo wciągających danych na opisywany temat.

Gdy, jeden z projektantów tej gry pochwalił się wynikami, świat osłupiał, ponadto pojawił się jeszcze inny interesujący wniosek.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

Szczególnie, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra oferowana na Play Station 3 i Xboksa 360, przegoniła pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Aktualnie, gdy piszę ten artykuł wartośc 50 milionów jest zdecydowanie wyższy!

Trzeba przyznać, że ta wartość robi wrażenie pod każdym względem. Ażeby zrozumieć czemu tak się stało, spójrzmy na pozostałe rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, nabyło ją 143 miliony nabywców.

Na kolejnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł załączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już obecnie, są Mario Bros, Mario Kart Wii a także Grand Theft Audio. Minecraft na pewno będzie jeszcze długo rządził, tym bardziej, iż tworzone są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.

admin