Żarówki LED, do ogrodu i do sypialni to lokata na przyszłość.

Last modified date

Mało dorosłych zdaje sobie sprawę, jakie znaczenie na naszą aktywność ma światło. Nasz biorytm jest w dużej mierze od niego uzależniony. Jeśli światła brakuje to organizm produkuje za mało witaminy D, spada koncentracja, pojawia się ospałość a przy długotrwałych okresach, może pojawić się stan depresyjnych. Zimą i porą jesienną kiedy mamy niedobór słońca, bardzo ważny jest właściwy wybór oświetlenia.

żarówki led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Nic tak dobrze nie oddziałuje na nasze samopoczucie, w długie zimowe wieczory jak miłe taktowne światło, które musi nam przez pewien okres zastąpić promienie słoneczne. Dom składa się z kilku różnorodnych pomieszczeń. Każde z nich wymaga innego typu źródła światła.

Przy projektowaniu prawidłowego oświetlenia, nie wolno zapominać, że przede wszystkim jego odcień może nas uspokoić lub też możemy poczuć się poddenerwowani. W sytuacji dawnego oświetlenia, dobór barwy jest trudny a nawet wręcz niewykonalny. W przypadku oświetlenia LED nie ma z tym problemu.

Jeżeli spodobał Ci się ten materiał, to niewątpliwie zaciekawią Cię również proponowane informacje (http://www.elektryczne.eu/), które odnajdziesz tu – one pochłoną Cię zupełnie.

Lampy LED dawniej używane były głównie jako lampy sygnałowe np. w migaczach lub fox ess przestrzegające w różnorakiego rodzaju urządzeniach elektronicznych. Od czasu gdy zaprojektowano żarówki LED z białym światłem rozpoczęto je stosować do oświetlenia wnętrz.

żarówki LED

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie lampy z białymi żarówkami LED produkowane są według ilości strumieni świetlnych i ciepłoty barwy światła: biała ciepła – oświetlenie podobne do emitowanego przez tradycyjne żarówki, uniwersalna biała – dająca jaskrawe światło najczęściej używana w sklepach wielkopowierzchniowych. Ostatni typ, to żarówka LED o kolorze jasnego białego światła tzw. błękitna chłodna, współgrająca z współczesnym wystrojem, z przewagą metalu, szkła i cegły.

Żarówki LED to po prostu racjonalny i równocześnie komfortowy zamiennik dawnego systemu oświetlenia. Ich niewątpliwą dobrą stroną, jest niewielki pobór energii oraz nieznaczne emitowanie energii cieplnej, a także duża wytrzymałość na wstrząsy. Źródło LED idealnie sprawdza się do oświetlenia punktowego i dekoracyjnego, w miejscach relaksu, zabawy z maluchami, sporządzania posiłków oraz w miejscach przeznaczonych do pracy.

admin