Zamierzasz zaprojektować salon we współczesnym duchu? Nie zapominaj o odpowiednim oświetleniu, ono także jest ważne!

Last modified date

Każdy sezon niesie ze sobą nowości i świeże trendy, zarówno w świecie mody, jak i aranżacji wnętrz. Modne stają się nowe detale, ozdoby i tekstury, rozpoczyna się fascynacja różnorodnymi stylami, a ludzie pragnący mieszkać w ładnych wnętrzach podążają za nimi. Teraz bardzo wielu ludzi ceni sobie nowoczesny design domów i urządza swoje wnętrze w nowoczesnym stylu. Warto zatroszczyć się o to, by wszystkie części wyposażenia ładnie ze sobą grały.

Projektujesz salon? Nie zapominaj o oświetleniu

salon

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Salon jest wyjątkowo ważnym pomieszczeniem, ponieważ w dużym stopniu koncentruje życie domowników w czasie wolnym od obowiązków, bywa także areną spotkań rodzinnych i towarzyskich oraz wszelkiego rodzaju imprez. Salon urządzony w stylu nowoczesnym wygląda doprawdy pięknie, ponieważ teraz nie brak interesujących mebli i akcesoriów zaprojektowanych z myślą o tym pokoju. Jednakże by wszystko naprawdę ładnie grało, trzeba zatroszczyć się o każdy aspekt wyposażenia. Jeśli stawiamy na współczesny wystrój, powinniśmy zadbać również o nowoczesne oświetlenie do salonu.

Nie rozchodzi się tylko o klimat

lampa w salonie

Źródło: pixabay.com

Oświetlenie spełnia w mieszkaniu wiele istotnych zadań. Punkty oświetleniowe zainstalowane w najważniejszych miejscach pomagają zyskać bardzo miły i przytulny efekt. Oświetlenie spełnia jednakże inną bardzo ważną rolę – mianowicie zapewnia odpowiednie warunki do korzystania z domu. To bardzo istotne dla zdrowia oczu oraz wygody wypełniania domowych obowiązków. Projektując oświetlenie w salonie, trzeba więc uwzględnić nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność i wygodę. W tym celu lampy trzeba umieścić tak, by gwarantowały odpowiednią dozę światła w tych miejscach, gdzie będzie ono naprawdę potrzebne.

Wybór jest ogromny
Trzeba przyznać, że dzisiejszy asortyment produktów oświetleniowych: lamp, abażurów, kinkietów bądź listw – okazuje się nad wyraz zróżnicowany oraz bogaty. Dzięki temu każdy ma możliwość wybrać i zakupić artykuły zgodne ze swym osobistym gustem. Nowoczesne lampy projektowane są w doprawdy fantazyjnych kształtach i są wykonane z dobrej klasy materiałów, zazwyczaj stosuje się stal nierdzewną oraz szkło. Przy okazji zakupu lamp i innych artykułów składających się na oświetlenie salonu, warto decydować się także na wymianę świetlówek na ledowe, co pomoże zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

admin