Żaluzje występują w przeróżnych typach

Last modified date

W większości okien mieści się coś co chroni wnętrze przed słońcem

W ciągu dnia firanki osłaniają nasze wnętrze przed spojrzeniami z zewnątrz oraz posiadamy gwarancję, że nikt nie dostrzega co wykonujemy w konkretnym pomieszczeniu. Jednak jeżeli świeci słońce, albo przychodzi noc, kiedy powinniśmy włączyć światło, to same firany nie dają takiej ochrony jak byśmy pragnęli.

żaluzje

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Dlatego właśnie ludzie od bardzo dawna poszukują odpowiednich rozwiązań, które zezwolą im na osłonięcie okna, tak żeby nic nie dało się zobaczyć. Sporo lat temu modne były różnorakiego typu zasłony, jedne lekkie oraz prześwitujące, inne grube i ciężkie, że nic nie było zza nich widać. Jednak suwanie ich z boku na środek i z powrotem spowodowało dużo hałasu, a nie zawsze dało się je tak ustawić, aby całkowicie nic nie było przez nie widać, poza tym nawet minimalny ruch sprawiał, że się ruszały i wszystko odkrywały. Dlatego ludzie nie przestawali szukać czegoś wspanialszego.

Co chwilę proponowane okazywały się inne żaluzje

Skoro nie zasłony, to ludzie doszli do wniosku, że trzeba czegoś, co będzie zasłaniało tylko szybę i tak powstały żaluzje harmonijkowe, które przeważnie były metalowe i które umieszczało się pomiędzy dwie szyby. Niestety posiadały one taką wadę, że nawet jeżeli zostały odsłonięte, to i tak było je widać w oknie, bo nie udało się ich unieść do góry.http://stargres.pl/katalog/pl/produkty/plytki-podlogowe-drewnopodobne płytki imitujące drewno, Później do wyboru posiadaliśmy jeszcze taką żaluzję papierową, którą już się unosiło oraz tworzyła harmonijkę, ale co istotniejsze z biegiem lat została udoskonalona i dało się ją unieść tak, że zasłonięta zostawała tylko górna część okna, lub tak spuścić, że zasłonięty okazywał się dół, a góra nie zasłonięta. Zjawiły się potem rolety materiałowe, które umieszcza się na wewnętrzną część okna oraz spuszcza się na całej długości, a też takie montowane na zewnątrz wykonane z PCV, które wspaniale izolują nas od świata. Z upływem lat zjawiły się również takie żaluzje, które mogą być wykorzystane jako firanki, a kiedy ktoś chce czegoś więcej, to może wybrać takie zrobione z bambusa, wszystko to po to, by ludzie mogli osłaniać okna w taki sposób jak im najbardziej to odpowiada.

Mamy szansę tutaj przebierać w różnorakich opcjach

Trzeba się zastanowić, który rodzaj żaluzji będzie dla nas tym właściwym. Kiedy chcemy znać różnice między nimi, to warto udać się do producenta oraz tam na miejscu zobaczyć, jak każde z nich są kierowane oraz jaki efekt dają po zasłonięciu oraz odsłonięciu, jedynie wtenczas będziemy mieli szansę naprawdę wiedzieć, które z nich naprawdę nam odpowiadają.

admin