Z jakiego powodu warto mieć regał pod schodami?

Last modified date

Regał pod schodami to wyjście, które może przypaść Ci do gustu – zwłaszcza wtedy, gdy lubisz pogrążać się w lekturze. Zaaranżowanie i wykonanie czy także choćby zamówienie regału wymaga rzecz jasna trochę czasu, jednakże zdecydowanie warto zdecydować się na takie wyjście. Z jakiego powodu? Jakie zalety posiada regał pod schodami?

schody

Autor: Nice
Źródło: Nice
Największym plusem regału umiejscowionego w takim miejscu jest doskonałe zagospodarowanie przestrzeni. Wnęka pod schodami to zwykle tylko pusta przestrzeń. To marnotrawstwo powierzchni. Dowolna praktyczna szafka pod schodami będzie zdecydowanie bardziej praktycznym wyjściem. Pasuje doskonale przede wszystkim w małych mieszkaniach, gdzie liczy się każde parę cali. Zabudowa pod schodami to idealne zagospodarowanie miejsca.

Kolejna mocna strona takiego zabudowy to względy estetyczne. Regał sam w sobie ma mnóstwo czaru. Nieważne w jakim miejscu znajdą się półki wypełnione wydawnictwami, tam z pewnością pomieszczenie będzie ładniejsze. Natomiast regał pod schodami wygląda jeszcze bardziej ciekawie. Nie jest to rozwiązanie spotykane powszechnie – z tego powodu przyjemnie zaskakuje gości. Taki regał doskonale będzie dopasowany też do modernistycznych wnętrz, w których nietypowe elementy są dobrze widziane.

Ponadto dobrze jest postawić na regał pod schodami, gdyż w ogóle dobrze jest posiadać w domu regał. Książki zebrane razem doskonale wyglądają, a poza tym są idealnym źródłem informacji. Jeżeli tylko za pragniesz, możesz sięgnąć po wybraną lekturą w wybranym momencie lub sprawdzić odpowiedzi na nurtujące kwestie w dobrym źródle informacji. Jednak w ciasnym salonie czy pokoju do spania (rzuć okiem na okazję na: łóżka kute Kunszt) może zwyczajnie zabraknąć przestrzeni na regał. Wnęka pod schodami będzie świetnym rozwiązaniem takiego kłopotu. Choćby mały regał w podobnym miejscu jest lepszy niż brak regału.

admin