Z jakiego powodu najczęściej stosowanym źródłem oświetlenia ulicznego i dekoracyjnego stała się technologia led?

Last modified date

Na pewno nie wyobrażasz sobie wieczornego spaceru oraz nocnego powrotu do domu bez latarni oświetlających drogę. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do oświetlenia ulicznego, że nie wyobrażamy sobie bez niego życia w mieście. A czy interesowaliśmy się kiedyś, co tak naprawdę jest źródłem tego światła?

żarówki

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś każde duże miasto jest oświetlone, kiedy zapada zmierzch. Rozświetlone są drogi, ścieżki, fontanny, a także pomniki i domy. Coraz sławniejsze są pokazy iluminacji świetlnych, szczególnie zimową porą, w czasie bożonarodzeniowym. Możliwość tę daje technika LED. Można stosować ją do mini aranżacji świetlnych, jak np. żarówki led g4 a także w biurach, jak żarówki led e27.

Korzystając z tę technologię osiąga się znacznie lepszą jakość strumienia światła i zużyje o wiele mniej energii elektrycznej. Można w ten sposób oświetlić swoja firmę i jej szyld lub przestrzeń obok domu. Używa się jej do oświetlenia ulicznego, ogrodowego oraz budynków. Tak, jak wymienione wyżej żarówki led g4, których używa się w oprawach dekoracyjnych i sufitowych. Dlaczego wybiera się właśnie technologię led do oświetlenia ulicznego? Jedną z przyczyn jest główna zaleta tego oświetlenia, a konkretniej mowa o ekonomii.

Żarówki led dają większą oszczędność w przeciwieństwie do reszty istniejących źródeł oświetlenia. Pożerają one o wiele mniej energii nadając identyczny strumień światła. Poza tym cechują się ekologicznością. Nie psują one środowiska naturalnego. Nie

żarówki

Autor: Takver
Źródło: http://www.flickr.com

nadają promieni ultrafioletowych oraz promieniowania podczerwonego. Dzięki materiałom odnawialnym, z których są zrobione, takim jak aluminium nadają się do ponownego przetworzenia. Żarówki led mogą świecić przez aż 11 lat nieustannej pracy. W porównaniu do innych żarówek nie skróci ich czasu działania częste wyłączanie i włączanie. Nie są one podatne na przegrzewanie i emitują światło o wybranych kolorach.

We współczesnym świecie istnieje o wiele większe zapotrzebowanie na oświetlenie uliczne i ozdobne. Dlatego też ekonomiczność jest niezwykle istotna. Nie bez powodu żarówki led używane są, jako główne źródło światła. Ma na to wpływ ich duża odporność na warunki atmosferyczne, dzięki czemu, jak w przypadku żarówki led g4 możemy umieścić je w domu, jak i w ogrodzie.

admin