Z jakiego powodu dzieci tak kochają przedświąteczny okres, jak przygotować sprawnie mikołajki w przedszkolu.

Last modified date

Zbliżający się czas Bożonarodzeniowy to dla wszystkich dzieci okres bardzo dużej ilości wrażeń. Świąteczne drzewka, świąteczne i mikołajowe prezenty powodują, że niektóre dzieci wręcz się nie mogą doczekać nadejścia grudnia. Bardzo dużo przez ten czas dzieje się także w najróżniejszych marketach i sklepach. Sprzedawcy wiedzą od dawnego czasu, że do zachęcenia klientów potrzeba odpowiednich bodźców, z tego też powodu atmosfera pełna świąt pojawia się w niektórych z nich już w pierwszych tygodniach listopada.

mikołaj i renifery

Źródło: pixabay.com

Już w tym czasie pojawiają się kolorowe choinki, niezliczone światełka, a z głośników puszczane są świąteczne kolędy. Dużo dzieje się również w okolicach 6 grudnia i przed wigilią. W tych dniach mikołaj (http://www.strojemikolaja.pl/sztuczny-brzuch-brzuch-mikolaja/prod_83.php) w centrum handlowym to norma, niekiedy wręcz może się kłębić od białych bród i czapek. Jednak o ile dzieci uwielbiają to wszystko, to wielu rodziców zaczyna taka sytuacja nieco drażnić. Jeśli wszystko będzie trwało zbyt długo, to w pewnym momencie nadejść może znużenie tym wszystkim, i tak naprawdę uzyska się zupełnie odwrotny efekt. O ile na tego typu rzeczy do handlowego centrum dużo dzieci po prostu nie dotrze, to jeśli będzie chodzić do przedszkola, to z pewnością tam będzie mieć okazję spotkać Świętego Mikołaja. Mikołajki w przedszkolu od wielu lat są ogromnie popularne wśród dzieci, i chyba ciężko znaleźć placówkę, która czegoś takiego by nie robiła.

bałwanek

Źródło: pixabay.com

Przebieg imprez takich jest zwykle podobny do siebie. Rodzice wcześniej uzgadniają, jakie prezenty podaruje się dzieciom i robią na to składkę. Następnie kupuje się wszystko, co potrzeba i przygotowuje paczki, a w ten wyjątkowy dzień zjawia się prawdziwy Mikołaj i przekazuje szczęśliwym dzieciom te paczuszki. Jeżeli Mikołaj wykazuje się zaangażowaniem, to i przez kilka godzin może się bardzo dobrze bawić z przedszkolakami (wynajęcie Mikołaja do przedszkola). Maluchy mogą sprawdzić, czy jego broda (więcej na temat) jest prawdziwa, zmierzyć czapkę czy nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Takie wydarzenia na długo zostają w pamięci, jest więc zrozumiałe, że większość dzieci już nie może się doczekać tego okresu.

admin