Wystrój pokoju kąpielowego, meble do łazienki

Last modified date

Nabywając dom do remontu, najwięcej pracy wypada włożyć w urządzenie umywalni, tym bardziej, iż poza korytarzem to pomieszczenie jest wizytówką mieszkania, dlatego organizując ją powinniśmy się szczególnie postarać, żeby zaspokajała nasze pragnienia i wyobrażenia.

Nim zabierzemy się za remont powinniśmy rozważyć jak będzie prezentowało się wyposażenie łazienki -> Pierwsza decyzja, jaką musimy podjąć to wanna czy kabina prysznicowa. Z pewnością jest to uzależnione od wielkości pomieszczenia. W niedużych umywalniach lepiej sprawdzi się prysznic (zalecamy tą stronę) w obszernych wanna. Jeżeli nam pieniądze pozwolą, może być z hydromasażem i będziemy mieli własne, nieduże jakuzzi. Wanna sprawdzi się w domach, gdzie egzystują małe dzieci, bo możemy je wygodnie wykąpać, a czas kąpieli będzie dla maluchów świetną rozrywką. Istnieją osoby, które ubóstwiają w wannie wypoczywać przy przyjemnej lekturze.

Aczkolwiek natrysk w łazience również ma swoich amatorów. Pochłania mniejszą przestrzeń, eksploatujemy mniejszą ilość wody. Jest to propozycja dla osób, które lubią błyskawicznie się umyć bez wylegiwania.

toaleta

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Prysznic można doposażyć w panel z biczami wodnymi, które znakomicie rozluźnią nam ciało. Wyposażenie łazienki tworzą także umywalka, muszla klozetowa, bidet. Sprzęty te sporządzane są w seriach, o bogatych wzorach. Wybór jest duży, przed zakupem musimy wnikliwie całość opracować gdyż jest to wydatek na dłużej. Prócz armatury do łazienki, nadzwyczaj istotne są meble łazienkowe. Winny być wykonane z należytej jakości surowca, odpornego na wilgotność. mocowania i uchwyty muszą być odporne na rdzę.

Meble należy ustawić tak, aby nie stykały się ze ścianą po której może spływać para. Przed nabyciem umeblowania powinno się szczegółowo rozplanować przestrzeń, ażeby szafki nie przeszkadzały przy codziennej toalecie. Meble łazienkowe muszą być nie tylko ładne, ale i praktyczne. Cudownie jeżeli posiadają wiele półeczek, schowków, które pomieszczą pożądane w toalecie przyrządy. Wypada również pomyśleć o wnęce na pralkę i obudowie do niej. Ponad pralką możemy powiesić półkę, a na niej ustawić dekoracyjne flakoniki, butelki z kosmetykami. Sklepy oferują ogromny asortyment sprzętów, sedesów, glazury i terakoty, jednak aby podjąć właściwą decyzję powinno się przeznaczyć więcej czasu, tak aby efekt finalny nas zaspokoił. Dobrze jest uprzednio przejrzeć pisma z propozycjami urządzenia łazienki.

admin