Wyrafinowane pomieszczenia zaprojektowane w stylu retro

Last modified date

To jak urządzimy nasze wnętrza zależy w pierwszej kolejności od stylu aranżacji pomieszczeń na jaki się zdecydujemy. Obecnie można wybierać wśród wielu stylów: glamour, nowoczesny, tradycyjny i tak dalej. Jednak do łask wraca również dekorowanie pomieszczeń polegające na odwołaniu się do przeszłości – czyli styl retro. Na czym on polega?

wnętrze retro

Autor: home&you
Źródło: home&you
Podstawą tego rodzaju wystroju wnętrz jest bez wątpienia skoncentrowanie się na meblach i dekoracjach wykorzystywanych w dawnych epokach. W tej sytuacji chodzi oczywiście o te epoki, w których zwracano uwagę na takie aspekty jak oryginalne zdobnictwo i przepych w pomieszczeniach (np. barok). Stąd też jeśli chodzi o wystrój w stylu retro największą uwagę przywiązuje się właśnie do tych kwestii. W tego rodzaju pomieszczeniach ważna jest dbałość o najmniejsze detale – tu nawet nietuzinkowy fotel czy obraz powieszony w holu mają być wytworne albo przynajmniej gustowne.

Istotne jest także stworzenie właściwego klimatu, do tego celu wykorzystuje się odpowiednie oświetlenie w formie ozdobnych żyrandoli i lamp, a także dodatki do podstawowych mebli, które muszą stanowić dopełnienie wystroju. Zobacz przedmioty do kuchni Może być to chociażby lampion dekoracyjny albo kotary w oknach. Im bardziej elegancko i wystawnie będzie prezentować się dane pomieszczenie tym lepiej, choć oczywiście nie można przesadzać – zbyt dużo dekoracji czy niewłaściwie dopasowanych mebli, może wywołać niezbyt ciekawy efekt.

retro

Autor: Ceramstic
Źródło: Ceramstic

Jeśli chodzi o aranżację w stylu retro powinniśmy zamówić meble klasyczne wyprodukowane z trwałych jakościowo materiałów takich jak drewno czy kamień.odwiedź źródło gniazdka szklane gniazdka szklaneKolorystyka powinna być stonowana, ale nie zaszkodzą srebrne czy złote dodatki. Chodzi w tym przypadku o uzyskanie jak najbardziej gustownego, wytwornego wyglądu pomieszczeń. Tego rodzaju styl wybierają zwłaszcza osoby, które lubią piękne wnętrza i mają przy tym sentyment do historii. Stawiają wówczas na regałach i szafkach liczne pamiątki i stare zdjęcia, dzięki którym mogą wrócić do przeszłości.

Nie ma wątpliwości, że pomieszczenia w stylu retro przyciągają uwagę, stąd też jeśli chcemy urządzić nasze mieszkanie w naprawdę gustowny sposób powinniśmy postawić właśnie na ten styl – na pewno uzyskamy dzięki temu oczekiwany efekt.

admin