Wyposażenie swojego lokum: jakiego rodzaju żyrandol będzie dzisiaj najlepszym wyborem?

Last modified date

Jednym z elementów urządzania wnętrz są oprawy oświetleniowe. Na rynku znaleźć można ogromny wybór najróżniejszych źródeł światła. Od wielu już lat pierwsze miejsce wśród nich należy do żyrandoli. Jak je wybierać, by komponowały się z ogólnym wystrojem wnętrza? Wnętrze w starodawnym stylu – to pierwsze skojarzenie, które przychodzi na myśl znacznej części z nas, gdy usłyszmy słowo żyrandol. Współczesne żyrandole wyraźnie się jednak zmieniły w porównaniu z żyrandolami, które królowały w naszych mieszkaniach dwadzieścia lub trzydzieści lat temu.

żyrandol

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com
Znajdują się wśród nich tanie żyrandole nowoczesne (oferta niedrogich żyrandoli). Oferowane obecnie tanie żyrandole nowoczesne z jednej strony wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, z drugiej żyrandole nowoczesne tanie zachęcają do zakupu swoją korzystną ceną. Żyrandole nowoczesne tanie odróżniają się głównie materiałem, z którego je wyprodukowano Raczej nie znajdziemy wśród nich żyrandoli z kryształowymi elementami, ale raczej takie, których szkielet został zrobiony z tworzywa sztucznego. W odróżnieniu więc od tych z elementami kryształowymi, które sprawdzą się w dużych, urządzonych w stylu tradycyjnym wnętrzach, będą idealne we wnętrzach w stylu nowoczesnym o niewielkiej powierzchni.

Producenci mający w swojej ofercie oprawy oświetleniowe nieustannie wymyślają coraz to nowsze wzory żyrandoli. Wśród ich propozycji znaleźć można więc żyrandol żyrandol do przedpokoju z wiatrakiem (żyrandole z wiatrakiem). Chętnie kupowany żyrandol z wiatrakiem to połączenie zalet wentylatora oraz nowatorskiego żyrandola. Co ciekawe, tego rodzaju żyrandol może być użytkowany nie tylko podczas letnich upałów, ale również zimą. Jak w przypadku tradycyjnego żyrandola, jednym z jego najważniejszych elementów są klosze.

W przypadku żyrandoli posiadających wiatrak są one zawsze wyprodukowane ze szkła najwyższej jakości. Istotnym elementem są łopaty wiatraka. Do ich wykonania zazwyczaj używane jest drewno. W letnie miesiące możemy go zastosować do obniżania temperatury w pomieszczeniach, zaś w zimie osiągniemy efekt całkiem odwrotny. Producenci tego typu żyrandoli mają do zaoferowania rozmaite modele. Są wśród nich między innymi żyrandole sterowane w sposób automatyczny oraz z łopatami, które można zdemontować, wówczas gdy nie będziemy używać wiatraka. Żyrandole posiadające wiatrak cieszą się wśród Polaków nieustannie rosnącą popularnością.

admin