Wyposażenie kilku pokoi a aranżacja kawalerki

Last modified date

Kawalerka może pełnić rolę mieszkania, nawet dla całej rodziny, jeśli tylko jest odpowiednio urządzona. Decydując się na kolejne elementy wyposażenia powinniśmy jednak podejść do takiego mieszkania trochę inaczej niż w przypadku typowego mieszkania. Przede wszystkim, kawalerka zmusza projektanta do o wiele większej liczby kompromisów. Na czym to polega w praktyce?

Kawalerka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Typowe dla kawalerki jest to, iż nie ma tu klarownie wydzielonych pokoi. Za ścianą jest tylko toaleta. Poza tym jest tu jedynie pojedyncze pomieszczenie z aneksem kuchennym. Takie wnętrze odgrywa rolę salonu oraz pokoju sypialnego, a czasem również pokoju dla małego potomka. W efekcie, wszystkie nasze decyzje muszą iść w parze z wszystkimi potrzebami związanymi z tymi pokojami. W tradycyjnym domu postawimy na inne elementy wyposażenia do kolejnych pokoi. W kawalerce ilość opcji jest ograniczona.

Najlepiej o tym pamiętać już wybierając barwy. Wybrane kolory nie mogą być za bardzo kontrastowe czy też usypiające. Jeżeli wybierzemy wyraziste kolory możliwe są problemy z osiąganiem spokoju.

Kiedy będziesz potrzebować pokrewnych danych na temat omawiany w powyższym wpisie, to wejdź tutaj – niewątpliwie te artykuły też Cię zaintrygują.

Jeśli postawimy na chłodne i uspokajające barwy, wnętrze okaże się pozbawione życia. A więc jak działać? Warto postawić na barwy neutralne. Do barw takich należą przede wszystkim biel a także beże.

Kawalerka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Urządzając wielopokojowe mieszkanie możemy stworzyć oddzielny pokój dziecięcy. W przypadku kawalerki nie ma takiej możliwości. Mimo tego przy odrobinie zaangażowania jesteśmy w stanie stworzyć malcowi odrębną przestrzeń. Wystarczy ułożyć mebelki dziecka w jednym miejscu i oddzielić je ścianką działową. Dobrym pomysłem jest też to, aby pomalować jeden kąt na odmienną barwę, aby malec czuł, iż ma swoje miejsce. Jeżeli brakuje Ci pomysłów na urządzenie mieszkania, zajrzyj na lovingit.pl (sprawdź jak można urządzić kawalerkę na lovingit.pl)

admin