Wyposażając salon trzeba przemyśleć co jest bardziej praktyczne – sofa czy wersalka?

Last modified date

Jak kupić dobrą wersalkę? Teoretycznie tego typu zakup nie jest trudny, jednak powinniśmy wiedzieć, czego tak właściwie potrzebujemy. Meble do domu muszą być nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne.

granatowa sofa

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego należy zastanowić się, czy potrzebujemy wersalki tylko do siedzenia, czy także do spania. Przeważnie meble meble stylowe tego typu ustawiamy w salonie i raczej nie śpimy na nich na co dzień. Chociaż od czasu do czasu zdarza się, że musimy przenocować kogoś z rodziny, wówczas warto posiadać rozkładaną wersalkę.

Poza tym rozkładane wersalki czasami spełniają rolę łóżka w niedużych mieszkaniach na wynajem. Wytrzymałe sofy to doskonałe rozwiązanie dla niewielkich metraży. Za dnia pełnią one rolę wypoczynkową, a w nocy mogą służyć nam jako łóżko. Należy mieć świadomość pamiętać, że każda kanapa ma skrzynię na pościel. Przed zakupem można jednak sprawdzić, czy jest ona dosyć pojemna.
Jeśli musimy mieć więcej przestrzeni do siedzenia niż do spania, możemy nabyć narożną sofę.

Naturalne inspiracje

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Powinniśmy się jednak dobrze zastanowić, gdzie chcemy ją ustawić, ponieważ jest to raczej mało mobilny mebel. Szczególnie jeśli planujesz często zmieniać aranżację swojego salonu, lepiej wybierz klasyczną wersalkę i dodatkowy fotel. Taki komplet jest znacznie bardziej mobilny.

Naturalnie nabywając sofę (sprawdź naszą ofertę) warto także sprawdzić, z jakiego materiału jest zrobiona. Jeśli posiadasz psa zdecydowanie lepiej kup model wyprodukowany ze skóry, ponieważ łatwo sczyścić z niej sierść. Niektóre kanapy są sprzedawane razem z pokrowcami, które, w razie konieczności, można wyprać. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie szczególnie, jeśli w domu są małe dzieci. W takim wypadku powinno się także wybrać ciemniejszy kolor okrycia, na którym brudy będą mniej widoczne.

Wygodne wersalki można zakupić praktycznie w każdym sklepie z meblami. Oczywiście w zależności od jakości wykonania będą się one różniły ceną. Jeśli jednak zależy nam na oryginalnym modelu wtedy można zamówić projekt u producenta.

Jeśli jesteś amatorem dekoracji wnętrz z pewnością dokupisz dodatkowe akcesoria, przykładowo dobrane poduszki lub ciepły koc.

admin