Wypoażanie i ozdabianie domu w stylistyce shabby chic

Last modified date

Na Ziemi jest bardzo dużo różnorodnych stylów urządzania domów i mieszkań. Ponadto możliwe jest połączenie różnych stylów ze sobą, otrzymując niekiedy bardzo oryginalne rezultaty. Ostatnio przykładowo coraz większa popularność zdobywają takie style, które stoją w zupełnej sprzeczności do minimalistycznej stylistyki nowoczesnej. Style te posiadają zróżnicowane nazwy, należy do nich między innymi shabby chic.

shabby chic

Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE
Styl ten jest niezwykle łatwy do zidentyfikowania, bowiem mieszkania czy domy urządzone według jego założeń są za każdym razem niemal takie same. Z uwagi na kolory i tworzywa chętnie wykorzystywane w takich mieszkaniach mówi się, że styl ten jest wyjątkowo kobiecy.

Ten artykuł jest niesłychanie zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź także pozostałe polecane przeprowadzki mieszkań lublin treści, ponieważ wydają się być tak samo ciekawe oraz pochłoną Cię całkiem.

Istotnie w tym stylu swoje pokoje i domy w zdecydowanej większości urządzają kobiety. Jest to styl subtelny, mający związek z minionymi epokami, wykorzystujący powtarzalne elementy. Najbardziej typową cechą tego stylu są stosowane kolory. Zazwyczaj wykozystuje się białe umeblowanie i dodatki, lub też w kolorach jak najjaśniejszych i pastelowych.

Stylowe meble i dodatki

Jak ogólnie wiadomo, zasadniczym elementem wyposażenia każdego mieszkania są meble. Pełnią one funkcję zarówno praktyczną, jak i estetyczną. Meble shabby chic odznaczają się w pierwszej kolejności etetyką – Ich barwy to zazwyczaj biel, często wprowadzany jest również blady róż. Najbardziej specyficzne jest jednak to, że wykorzystywane meble mają przypominać stare. Oczywiście najkorzystniej jest, gdy są to

shabby chic

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com

prawdziwe akcesoria sprzed lat. Jeżeli jednak nie ma się do takich dostępu, wykorzystuje się meble specjalnie stylizowane na stare.

Shabby chic w rozmaitych wnętrzach

Opisywany styl może być skutecznie stosowany właciwie w każdym pomieszczeniu. Na przykład bardzo korzystnie prezentuje się w pokojach dziecięcych, szczególnie jeżeli jest to dziewczynka. Wówczas kolor bladoróżowy bardzo dobrze się sprawdzi. Styl shabby chic także bardzo dobrze wygląda w sypialniach. Tam najczęściej wykorzystywane są duże łóżka z ramami z metalu, w większości przypadków białe i w starym stylu. Przy łóżku można ustawić komody, które dzięki zastosowaniu wielu warstw farby wyglądają na stare.

admin