Wykorzystanie folii samoprzylepnej w środkach transportu oraz reklamie

Popularność folii samoprzylepnej bezustannie wzrasta już od dłuższego czasu. Wraz z rozkwitem techniki i zmianami zachodzącymi na rynku jest ona intensywniej wykorzystywana. Folie samoprzylepne w postaci naklejek są z nami już od bardzo dawna. Ale ich funkcja jest ważna w licznych dziedzinach biznesowych.
 
Innymi nade wszystko rozpowszechnionymi i dostępnymi foliami, odrębny rynek stanowią profesjonalne folie samoprzylepne. Przeznaczone są do konkretnych zastosowań przemysłowych oraz marketingowych. Folie stosuje się między innymi do robienia izolacji, połączenia elementów, jako uszczelki oraz pewnej ochrony materiałów. Można kupić zarówno jedno oraz dwustronnie klejące.
 
Najbardziej masowym zastosowaniem folii samoprzylepnych jest wykorzystanie ich jako nośnika reklamowego. Reklama taka może być w postaci drukowanej folii lub stosownie wyciętego obrazka. W przypadku folii drukowanej mamy do wyboru różne metody oraz folie, w zależności od przeznaczenia. Jeżeli potrzebujemy reklamy na jednolitej powierzchni wybierzemy klasyczny nadruk na folii matowej albo połyskującej. Taką reklamę możemy uchronić przed działaniem promieni słonecznych i przedłużyć jej żywotność. Dla krzywych powierzchni nakłada się folię wylewaną. Zwykle jest wykorzystywana do reklamy umiejscowionej na samochodach. Inną popularną techniką jest One Way Vision. Folia z specjalnymi otworkami, półprzepuszczalna z jednej strony, z drugiej widać grafikę. Dodatkowa ewentualność użycia folii samoprzylepnej drukowanej to folie przeznaczone do podświetleń świetnie działające na różnego typu kasetonach.
 
Gdy myślimy o wycinanym kształcie najlepsze dla nas będą folie do ploterów. Tutaj również potrzebujemy zaznaczyć wykorzystanie folii (zobacz vincent.pl/maszyny-pakujace/owijarki-do-palet/manualne/) oraz jej trwałość. Inaczej wykonane są reklamy chwilowe jak witryny sklepowe natomiast inaczej grafiki na pojazdy. Sposoby nakładania na siebie kilku warstw folii (zobacz http://vincent.pl/maszyny-pakujace/materialy-eksploatacyjne/folie-termokurczliwe/) pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnych wzorów. Dystrybucja folii i papierów samoprzylepnych jest bardzo intratnym biznesem ze względu na zwiększające się zainteresowanie i zapotrzebowanie na nią.

k.s.