Wyjątkowe i niebanalne obrazy na płótnie doskonałym rozwiązaniem na prezent!

Fotografika posunęła się o krok naprzód i oferuje nam niecodzienną propozycję w postaci druku na płótnie. Cóż to takiego? Otóż jest to sposobność przerzucenia zdjęcia na płótno albo inny materiał pozostawiając przy tym bardzo dobrą jakość. Jest to świetny pomysł na utrwalenie momentu i na oryginalny podarunek dla bliskiej osoby.

druk na płótnie

Autor: The Peoples Prodigy: BOYCOTT 'The Weight of Blood’
Źródło: http://www.flickr.com

Druk na płótnie jest niecodziennym obrazem i do jego stworzenia stosuje się specjalne drukarki, jakie oferują olbrzymią gamę kolorystyczną. Oczywiście samo płótno jakie jest używane jest odpowiedniej jakość, tak aby efekt ostateczny był niezwykły. Niektórzy zadrukowują obwód obrazów, żeby nie trzeba było stosować dodatkowo ram. Ma to na celu nie tylko zaoszczędzenie, ale i nadanie niepowtarzalnego charakteru. Zdarza się, iż na prośbę zainteresowanego, firmy zajmujące się wydrukiem obrazów zadrukowują boki w wybranym odcieniu, co tworzy złudzenie obramowania.

Dzięki zastosowaniu specyficznych materiałów, taki druk nie blaknie oraz na dodatek jest zabezpieczony przed wodą i wilgotnością dzięki wykorzystaniu lakieru na całej płaszczyźnie druku. Dlatego barwy są bardziej nasycone i doskonale się prezentują. Co ważniejsze odpowiednie nałożenie płótna gwarantuje gładką płaszczyznę, jaka prezentuje się doskonale przez długi czas.

Pomysł na druk na płótnie przyszedł z zagranicy a przedsiębiorstwa, które mają doświadczenie w tej dziedzinie oferują mnóstwo rozwiązań, tak aby każdy mógł wybrać coś zgodnie z własnym gustem. Standardem jest, iż zdjęcie, które wykonamy może być drukowane i przeniesione na obraz. Warunkiem jest, aby fotografia miała odpowiednią rozdzielczość oraz wymiary. Tylko wtedy będzie doskonale prezentowała się w końcowej postaci.

Niniejszy tekst jest bardzo wciągający? Jeśli tak, to sprawdź również pozostałe polecane kratki wentylacyjne treści, ponieważ wydają się być tak samo ciekawe oraz wciągną Cię kompletnie.

Ciekawostką jest pojawienie się takich obrazów, jako prezenty na komuniach i chrzcinach tym bardziej, iż po wydrukowaniu są one właściwie gotowe do zawieszenia. Jest to ciekawy prezent oraz doskonała pamiątka dla malucha!

drukowane na płótnie

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Koszt tych druków różni się i zależy od formatu i stosowanych materiałów. Aktualnie firmy zajmują się też obróbką cyfrową zdjęć, więc nie będzie kłopotu, by poprawić kontrast czy balans bieli na zdjęciu, które chcemy drukować. Rzecz jasna taką usługę znajdziemy już w standardowej ofercie wielu firm, przy czym uzupełniana jest błyskawiczną przesyłką na miejsce zamieszkania klienta.

admin