Wyjątkowe, czy innowacyjnie, czyli o kryształach w łazienkach kilka informacji

Last modified date

Stylowe oświetlenie łazienki nie tylko zwiększa atrakcyjność i estetyczną wizualność tego pomieszczenia. Dla szukających ideału własnej łazienki wedle własnego gustu przygotowano setki poradników, które w niemałym stopniu wesprą nasze działania i doprowadzą do wyboru najbliższej nam lampy sufitowej. Eksperci od wykańczania pomieszczeń doradzą nam, jakie typy oświetleń dobrać do naszego pomieszczenia.

łazienka

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Można powiedzieć, że ile designów łazienek i sposobów na jej zrobienie tyle odniesień do oświetlenia. Zwłaszcza co do rodzajów światła i miejsc montażu. W większości łazienek przeważają lampy sufitowe, przypominające wypukłe „talerze” z osłoną plastikową lub szklaną, o mniejszej mocy niż w salonach czy kuchniach, ewentualnie lampy boczne.

Słabsza moc światła charakteryzuje łazienki z kilku względów: nie pobudza oczu przed wieczorną kąpielą, również przy korzystaniu z pomieszczenia po wybudzeniu się albo też w samym środku nocy. Żyrandole łazienkowe, jakkolwiek jako klasa oświetlenia przeznaczane są na reprezentacyjne miejsca sama ich nazwa wskazuje, że montowane są także w łazienkach. Specjalne projekty znajdują chętnych klientów, którzy lubią cieszyć zmysły patrząc na sprzęt w w najwyższym standardzie, także gdy chodzi o łazienkowe oświetlenie

Nie mniejszą klasę mają także lampy kryształowe nowoczesne. W łazienkach dla estetyki, ale i praktycznych rozwiązań stosowane są też dodatkowe oświetlenia. Kolejne smugi światła, także w różnych kolorach przyczyniają się do tego, że czas mija ciekawiej, a zmysł wzroku może odpocząć od mocnej lampy salonu i przygotować oczy na sen.Za wielgaśne i konstrukcyjnie proste lampy na sufit wydamy już od 200-300 złotych. To typowe ceny wyszukane z ofert internetowych. Za lampy LED lub energooszczędne będziemy musieli dopłacić, przynajmniej sto złotych. Dla szczególnie preferujących innowacyjne rozwiązania producenci przyszykują światła kilkupunktowe, jak ciąg reflektorów łazienkowych. Za przytoczone oświetlenie nowoczesne http://www.tanieoswietlenie.pl/938-nowoczesnedo ośmiuset złotych. Jeśli pieniądze nie stoją akurat na przeszkodzie, a preferujemy królewski albo biznesowy wygląd łazienki i chcemy się cieszyć zmysłami warto zainwestować w niecodzienne rodzaje oświetlenia.

admin