Wydruk obrazów na płótnie – czemu tak wiele osób decyduje się dziś na skorzystanie z podobnej usługi?

Last modified date

Kiedyś malowanie obrazów trwało rzeczywiście bardzo długo. Malarz musiał prawidłowo przystosować płótno i wiernie odwzorować najdrobniejsze szczegóły rzeczywiści. Oczywiście, w przypadku najważniejszych dzieł sztuki w grę wchodziło również natchnienie. Nie można się dziwić, że obrazy, przez wzgląd na swoją pracochłonność, były też kosztowne. Obecnie, w dobie zdjęć niewiele osób decyduje się na zamówienie tradycyjnego obrazu, skoro w kilka chwil mogą sfotografować siebie i swoich bliskich, a następnie wydrukować zdjęcie.

fotoportret dziewczyny

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek zaczyna jednakże zdobywać interesujące rozwiązanie, którym jest obraz ze zdjęcia drukowany na płótnie. Fotografie do złudzenia przypominają zwyczajny, namalowany pędzlem obraz, ale sam proces powstania dzieła jest bardzo szybki oraz zupełnie zmechanizowany, wobec czego podobne usługi są dość tanie i bez problemu dostępne. Z jakiego powodu dobrze jest zdecydować się na kupienie obrazu drukowanego? Przede wszystkim, ze względu na fakt, że może to być faktycznie dosyć ciekawa ozdoba na ścianę.

Wydruki prezentują się rzeczywiście bardzo estetycznie. Klient może wybrać wielkość obrazu i dopasować ją do swoich oczekiwań. Co więcej, obrazy drukowane na płótnie są nietypowym pomysłem na prezent, w szczególności dla osób przywiązanych do takich rozwiązań. Nie trzeba do nich pozować, wystarczy wyłącznie przesłać firmie która zajmuje się wydrukiem wybrane fotografie, aby szybko cieszyć się efektem finalnym. Wydrukować tym sposobem można chociażby własne zdjęcia ślubne bądź fotografie własnych pociech.

To kompromis pomiędzy zdjęciami a obrazami, który skupia wszystko to co w nich najlepsze. Nie należy się wobec tego dziwić, że firmy które zajmują się drukowaniem – najniższa cena na druk na tkaninach: https://tritex.pl/ – obrazów nie mogą dziś narzekać na niewielką ilość zamówień. Wręcz przeciwnie, coraz więcej osób jest zainteresowanych przygotowaniem takiego wydruku. Naturalnie, zanim podejmie się końcową decyzję, warto sprawdzić cenniki konkretnych firm oraz efekty finalne ich prac, żeby wybrać usługodawcę gwarantującego satysfakcjonującą jakość. W ten sposób zyska się pewność, że druk będzie do złudzenia naśladował prawdziwy obraz.

admin