Doskonale prosperujący sklep wymaga idealnego systemu oświetlenia. Nawet niewielkie defekty mogą mieć znaczne odbicie w sprzedaży. Czego wystrzegać się i jak nie oświetlać? Prezentujemy najczęstsze błędy.

Projekt oświetlenia nie uwzględnia przemiany ekspozycji towaru. W trakcie realizacji i zaraz po niej wszystko wydaje się być oświetlone w taki sposób, jak powinno. Kłopot pojawia się wtenczas, gdy odmienia się sposób prezentacji – np. stoły z artykułem znajdują się w innym położeniu. Okazuje się, iż ich obecne miejsce jest mało oświetlone. To poważnie wpływa na możność prezentacji artykułów. Klienci mogą ich nie zobaczyć, oszacować jako produkt drugiej kategorii albo mieć obniżoną możliwość zapoznania się z ich stanem. Pamiętajmy o równomiernym rozkładzie światła w markecie. Otrzymamy je wykorzystując odpowiednie oprawy wiszące – kliknij i zobacz. Doświetlenie uwydatniające uskutecznimy natomiast na projektorach montowanych do szynoprzewodów.

Czy jesteś zdania omawiany wątek jest bardzo pasjonujący? Jeśli tak sądzisz, to wejdź na polecany tekst (https://emmi.pl/realizacje/zabudowy-biurowe-lady-recepcyjne) – tam odnajdziesz podobnie absorbujące informacje.

Dzięki temu położenie źródeł oświetlenia będziemy mogli dopasować do aktualnego wystroju wnętrza.

sklep z perfumami

Autor: Sigfrid Lundberg
Źródło: http://www.flickr.com

Niektóre sklepy stawiają na umiarkowaną ilość oświetlenia ogólnego i oprawy wiszące akcentujące produkt na półkach. Niestety nieumiejętne wykorzystanie podobnego rozwiązania, może prowadzić do tego, iż we wnętrzu jest po prostu zbyt ciemno. To zmniejsza komfort konsumentów oraz ich możliwości dokładnego zapoznania się z propozycją. Jeżeli chcemy wykreować w markecie odpowiedni „dyskretny” nastrój, lepiej osiągnąć taki cel przez umiejętną aranżację wnętrza – ciemne ściany czy stonowane odcienie mebli. Nie należy decydować się na małą ilość opraw bądź stosowanie źródeł o niewielkiej mocy. Wynik nastrojowego oświetlenia nastręcza dokładnego ustawienia opraw kierunkowych po jakiejkolwiek przemianie aranżacji i odpowiedniej konserwacji.

Nieodpowiednie oddawanie barw powoduje, iż klient nie jest w stanie spostrzec różnic pomiędzy odcieniami oraz dokonać wyboru zgodnego z oczekiwaniami. Rezultatem jest gorsza prezentacja towarów, dyskomfort w analizowaniu propozycji marketu oraz ograniczenie czasu, jaki klient spędza w obiekcie. Nieprawidłowe oddawanie barw zmusza go do wyjścia ze sklepu oraz poszukiwania dostępu do światła dziennego – w którym będzie można odpowiednio oszacować barwę towaru. Kłopot ten tyczy się w szczególności sklepów z odzieżą, dywanami i innymi składnikami ekwipunku wnętrz. Miejsc, gdzie kolor ma kluczowe znaczenie.

O finansowanie inwestycji LED dopytać możemy w urzędzie gminy odpowiednim ze względu na miejsce pobytu lub na

admin