Współczesny design – sprawdź, czy pasuje do twojego mieszkania

Last modified date

Współczesny, surowy design zyskuje na popularności coraz bardziej. Już nie tylko w wielkich biurowcach, ale także w naszych własnych mieszkaniach wykorzystuje się do wykańczania wnętrz materiały takie jak stal czy szkło. Nie są dziwne proste betonowe kolumny w mieszkaniach, w szczególności jeśli są to mieszkania typu loft, które idealnie podkreśla tego rodzaju przemysłowy styl wystroju. Również „zwyczajne” mieszkanie w bloku da się całkowicie zmienić wykorzystując tego rodzaju stylistykę.

Nie bój się metalu i szkła

Wspaniale i niezwykle nowocześnie prezentują się wszelkiego typu. Właściwie wystarczy zamontować na przykład drzwi ze szkła czy szklaną balustradę w domu. Przestrzeń od razu nabierze minimalistycznego, czystego charakteru. Jeśli mamy chęć na coś ekstra możemy zamówić na przykład stół zrobiony z metalu i szkła. Mamy tak gigantyczny wybór wzorów, szkło może być kolorowe, metal odlewy kokilowe odpowiednio wyginany – naprawdę o zawroty głowy nietrudno.

Panele szklane w kuchni

Autor: Colour Glass
Źródło: Colour Glass

Co odważniejsi mogą wybrać podłogi szklane rozwiązanie często spotykane w biurowcach, centrach handlowych, ale wciąż stosunkowo rzadko wykorzystywane w domach. Jeśli jednak chcemy wykorzystać tego typu rozwiązania nic nie stoi na przeszkodzie. Można również zdecydować się na schody ze szkła. Jeżeli jeszcze zaprojektujemy do nich dobre oświetlenie będą robiły niezwykłe wrażenie. Tego rodzaju konstrukcja| będzie największą ozdobą domu.

Nowoczesność i czystość

Oczywiście trzeba wiedzieć o tym, że decydując się na konstrukcje ze szkła w domu decydujemy się też na regularne sprzątanie. Zacieki i kurz na szklanych elementach potrafią zniszczyć cały, fantastyczny efekt. Jeśli nie mamy czasu ani chęci na systematyczne czyszczenie szklanych konstrukcji warto zdecydować się na przykład na minimalistyczne konstrukcje z metalu. Są równie piękne, a zdecydowanie łatwiejsze w konserwacji.

Wykorzystanie surowego stylu we wnętrzach wymaga odwagi i otwartości. Jeżeli możemy się legitymować tymi cechami możemy wypracować naprawdę spektakularny rezultat, a nasz dom będzie urzekał gości za każdym razem, gdy przejdą przez próg.

Przeczytaj ten artykuł, to także stanowi świetne źródło (https://mtproject.pl/realizacje/) przedstawianego zagadnienia. Nie wahaj się i kliknij a na pewno nie pożałujesz.

admin