Wnętrza w szwedzkim stylu

Last modified date

Proste formy. Naturalne materiały, kamień, drewno. Wszystko to w oryginalnym, swobodnym stylu. Pomimo że nie każdy jest wielbicielem takiego stylu , trudno odmówić mu uroku. Wyjątkowy styl skandynawski sprawdza się zarówno w apartamentach w centrum miasta, jak i w domach położonych na peryferiach. Nie ma tu narzuconych ograniczających norm.

Sypialnia na poddaszu w stylu skandynawskim

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Grunt to minimalizm i harmonia, które powinny zapewnić funkcjonalność i wygodę. Wszystko, co jasne i przestronne, jest oznaką tegoż stylu. Wnętrza skandynawskie są pogodne, a zarazem przepełnione spokojem. Mają ciepły klimat nawet w najbardziej ponure jesienne dnie. Ściany w skandynawskich budynkach zazwyczaj mają kolor biały.

Biel gra kluczową rolę, dzięki niej pomieszczenia wydają się czyste a także większe. Oczywiście może to być białość nieco złamana zielenią, różowością lub żółcią. Napełnione promieniami słońca wnętrza automatycznie wydają się bardziej przestronne oraz przyjemniejsze.

Mieszkańcy Północy preferują surowce naturalne, tj. drewno, wiklinę, len, wełnę, kamień (www.kohut-kamien.pl/) czy jutę. Dzięki takim połączeniom, przebywając w domu, nieustannie odczuwamy sąsiedztwo natury. Często – dla przeciwieństwa – pojawia się w dominującej gamie bieli i prostoty bardziej wyraźna propozycja. Granat bądź czerwień – może to być mebel pomalowany na wymienione kolory, bądź stosowne dekoracje, styl skandynawski – oferta Bellemaison (świecznik, ramki na zdjęcia). Posadzka jest w większości wypadków drewniana. Najlepiej, jeśli stworzona jest z desek, można je zostawić w naturalnym kolorze czy pomalować na biało. W meblach utrzymanych w stylu skandynawskim wiekowe łączy się z nowym, co daje zaskakujące kombinacje. Biel, pastele to kolory, w jakich bardzo często występują również meble. Rzecz jasna zdarzają się również elementy w kolorze naturalnym. Warto spostrzec, iż Skandynawowie chętnie decydują się na umeblowanie w wydaniu shabby, czyli nieco podniszczone.

W Polsce i nie tylko styl skandynawski zawdzięcza swoją karierę globalnej sieci sklepów IKEA. Asortyment jest okazały, gotowe aranże da się łatwo przenieść do naszych wnętrz. Oczywiście oprócz IKEA znajdziemy wiele innych opcjonalnych źródeł, z jakich warto czerpać inspirację, jak również zamawiać konkretne rzeczy.

admin