Właściwie oświetlone magazyny oraz pozostałe pomieszczenia przemysłowe

Last modified date

Oświetlenie led jest obecnie jednym z bardziej popularnych typów oświetlenia ze względu na swoje właściwości. Jest to oświetlenie niezwykle wydajne, energooszczędne jak również urozmaicone pod względem barw, czy intensywności świecenia. Są to jak najbardziej istotne parametry, jakie determinują wykorzystanie tego rodzaju oświetlenia w różnych branżach, w tym na rozległą skalę także w przemyśle.

hala produkcyjna

Źródło: pixabay
Wydajne oraz energooszczędne oświetlenie szczególnie pomocne okazuje się w różnego typu magazynach przemysłowych, które muszą być dobrze oświetlone, żeby bez problemów można było operować składowanym towarem. Jeśli chodzi o oświetlenie magazynu konieczne jest zarazem oświetlenie centralne, jak i punktowe. To ostatnie montuje się w szczególności przy regałach magazynowych, na których układany jest towar. towar na składzie magazynowym powinien być widoczny i odpowiednie kinkiety (zobacz sprawdź serwis) ma to zapewnić- .

Oświetlenie przemysłowe musi być energooszczędne, biorąc pod uwagę fakt, że rozmaitego rodzaju hale, magazyny i pomieszczenia przemysłowe muszą być niejednokrotnie oświetlone całodobowo. W związku z tym stosuje się najczęściej reflektory, ale również plafony, czy wymienione już oświetlenie punktowe. Dobiera się go tak, aby zajmowało jak najmniej przestrzeni, a zapewniało jak najwięcej światła.

Oczywiście, oświetlenie led nie jest jedynym rodzajem oświetlenia, które stosuje się w pomieszczeniach przemysłowych- – Trilux. Nie mniej popularne są jarzynówki. Jednakże lampy led są o wiele efektywniejsze i zapewniają większy wybór. Mogą być to niedużych rozmiarów lampki wchodzące w skład długich taśm, bądź też, większe lampy o większym zasięgu. W szczególności taśmy led przydają się w rozmaitego rodzaju magazynach, jako że można je umieścić w dowolnych miejscach, zarówno przy regałach, jak i w innych miejscach, w jakich oświetlenie jest konieczne.

Oczywiście lampy led stosowane w przemyśle cechują się jeszcze wydajniejszymi parametrami niż standardowe lampy. W dodatku mają oprawy dopasowane do warunków zewnętrznych – odporne na działanie rozmaitego rodzaju czynniki fizyczne, zależnie od warunków w pomieszczeniu (na przykład są odporne na wpływ niskich temperatur, czy zadymienie bądź wilgoć). W tym przypadku chodzi nie tylko o większą wydajność, ale też o zachowanie bezpieczeństwa.

admin