Właściciele pieców i kominków również pasjonaci grillowania doskonale wiedzą, że czyszczenie kominka z popiołu jest czasochłonne i uciążliwe

Last modified date

Właściciele palenisk i kominków oraz entuzjaści grillowania doskonale wiedzą, że oczyszczanie kominka z popiołu bywa czasochłonne i mozolne. Także w czasie samego rozpalania ognia robi się niezły nieporządek, gdy resztki drewna, czy odrobiny węgla rozrzucają się na podłodze. Wyjścia są dwa, jest możliwość pozostać przy szczotce, szufelce i wiadrze, lecz stanowczo lepiej wyposażyć się w kompetentny odkurzacz kominkowy.

kominek

Autor: Horus
Źródło: Horus
Pokojowy elektroluks albo odkurzacz centralny nie nadają się do czyszczenia kominków i pieców z popiołu. Plastykowy zasobnik bądź papierowa torba na odpadki mają nazbyt małe rozmiary, by umieścić wszystek popiół, ale przede wszystkim, nie są w pełni bezpieczne. Jest zagrożenie, że nawet zimny popiół, np. gromadzony rano po wieczornym wypalaniu, po otrzymaniu napływu powietrza, może od nowa rozpalić się, a pochłonięty do elektroluksu uczyni w nim płomień – sprawdź przykłady na więcej na szczegóły na szczegóły na dodatkowe informacje na dodatkowe informacje na informacje na dodatkowe informacje na informacje na
.

Zakup odkurzacza kominkowego wydaje się więc być bezpiecznym, pożytecznym i niedrogim rozwiązaniem. Odkurzacz kominkowy z silnikiem to przydatne rozwiązanie dla każdego obejścia domowego, w którym znajduje się kominek. Typowy elektroluks nie może być używany do sprzątania kominków, bowiem wkład na odpady napełnia się bardzo szybko, a popiół przylepia się do filtra nieraz zatykając go.
kominek

Autor: anne arnould
Źródło: http://www.flickr.com
Zimny popiół jest zasysany i wstrzymywany wewnątrz zasobnika elektroluksu. W celu zabezpieczenia odkurzacza przed przegrzaniem posiada on wyłącznik cieplny, dzięki któremu praca motoru jest solidna.
Dla posiadaczy palenisk nieodzowny jest parawan kominkowy. Nie tylko ubezpiecza przed skrami, ale jest zachwycającą ozdobą wnętrza.

Jeżeli sądzisz, że ten materiał jest godny zainteresowania, to co pomyślisz, gdy zobaczysz więcej wiadomości z tego źródła (https://doubleroom.pl/oferta/tapety/tapety-na-sciane-glamour)?. Zwyczajnie kliknij tutaj oraz zobacz.

Parawan kominkowy może być zbudowany ze szkła wzmacnianego, ale również z drobniutkiej siatki metalowej. Wykończony dekoracyjnymi okuciami, albo zupełnie proste, z ładnymi równoważącymi nóżkami, pasują do każdej aranżacji wnętrza. Chronią przed rozpryskiwaniem iskierek, lecz przede wszystkim umożliwiają bezpieczeństwo pociechom i zwierzakom domowym.

admin