W mieszkaniu, które jest w stanie surowym, zawsze jesteśmy w stanie jeszcze dostawić dodatkowe ściany

Czasami okazuje się, że w swoim mieszkaniu potrzebujemy przestawić to i owo w obecnej przestrzeni. Musimy wtedy dokładać nowe ściany.
Ścianki działowe najłatwiej jest postawić w mieszkaniu, które jest wciąż przed remontem.

lampka biurowa

Autor: Sebastian Włoszek
Źródło: http://www.flickr.com
okna

Autor: Knauf
Źródło: http://www.pressoffice.pl/files/000001/20090629__1.jpg

Fototapete für Kinderzimmer

Autor: Fixar
Źródło: http://fixar.de
Jednak nikt nie powiedział, że po ułożeniu paneli oraz pomalowaniu ścian nic już nie wolno zrobić. Dziś ściankę można postawić naprawdę w kilka chwil. Całość zależy od tego, czy ma być ona gruba i czy powinna wygłuszać dźwięki. Jeśli nie to jest naszym celem, a nowa ścianka jest niezbędna raczej do wizualnego odgrodzenia przestrzeni, to możemy zamontować ściankę szklaną. Będzie to rewelacyjne rozwiązanie przykładowo do dużych kawalerek, gdzie zechcemy oddzielić część sypialnianą, a nie chcemy, aby wyglądała ona na ciasną. Na dodatek świetnie będzie wyglądać także tam, gdzie po odseparowaniu przestrzeni nie byłoby okna. Szkło przepuszcza promienie słoneczne i wszystko bardzo dobrze funkcjonuje. Rzecz jasna szkło produkcja szkła powinno być wtedy matowe lub mleczne. Jeśli jednak ścianka ma być postawiona w dużym apartamencie, żeby przykładowo odrobinę oddzielić kuchnię od pokoju dziennego, to wystarczy normalny regips albo cegła. W korporacjach często wykorzystuje się nowoczesne rozwiązanie ścianki przesuwnej.

Zatem wybrane pomieszczenie może funkcjonować jako jedna duża sala konferencyjna albo kilka pomniejszych. Ścianki konstruuje się wtedy na specjalnie w tym celu przygotowanych szynach. Zwykle do ich składania używa się pilota i nie musimy w żaden sposób się z nimi siłować.

admin