W mieszkaniu, które jest w stanie deweloperskim, zawsze da się jeszcze zaprojektować dodatkowe ściany

Last modified date

czasami okazuje się, że w swoim mieszkaniu mamy zamiar zmienić to i owo w obecnej przestrzeni. Trzeba wówczas stawiać nowe ściany.
Ścianki działowe najłatwiej jest postawić w domu, który jest jeszcze przed remontem.

Stół z kolekcji mebli Klose

Autor: Klose
Źródło: Klose
ścianki

Autor: James Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nikt nie mówi, że po ułożeniu podłóg oraz pomalowaniu ścian nic już nie wolno zmieniać. W obecnych czasach ściankę można postawić doprawdy w szybki sposób. Wszystko uzależniona jest od tego, czy chcemy by była ona gruba i czy powinna wygłuszać dźwięki. Jeśli nie to jest naszym celem, a sama ścianka jest niezbędna raczej do wizualnego odgrodzenia przestrzeni, to można zamówić ściankę ze szkła. Będzie to rewelacyjne wyjście przykładowo do kawalerek typu studio, gdzie chcemy odseparować część sypialnianą, a nie mamy zamiaru, aby wyglądała ona na ciasną. Na dodatek sprawdza się też tam, gdzie po oddzieleniu przestrzeni nie mielibyśmy okna. Szkło przepuszcza promienie słoneczne i całość bardzo dobrze się sprawdzi. Rzecz jasna szkło powinno być wtedy matowe albo mleczne. Jeśli jednakże ścianka ma być postawiona w dużym apartamencie, aby przykładowo trochę oddzielić kuchnię od pokoju dziennego, to starczy normalny regips lub cegła. W firmach z reguły wykorzystuje się nowoczesne rozwiązanie ścianki przesuwnej.

Zatem wytypowane pomieszczenie może funkcjonować jako jedna duża sala konferencyjna lub kilka mniejszych. Ścianki instaluje się wtedy na specjalnie w tym celu przygotowanych szynach. Zazwyczaj do ich składania używa się pilota i nie musimy w ogóle się z nimi siłować.

admin