W mieszkaniu, które jest w stanie deweloperskim, zawsze da się jeszcze zaprojektować dodatkowe ściany

Last modified date

czasami okazuje się, że w swoim mieszkaniu mamy zamiar zmienić to i owo w obecnej przestrzeni. Trzeba wówczas stawiać nowe ściany.
Ścianki działowe najłatwiej jest postawić w domu, który jest jeszcze przed remontem.

Stół z kolekcji mebli Klose

Autor: Klose
Źródło: Klose
ścianki

Autor: James Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nikt nie mówi, że po ułożeniu podłóg oraz pomalowaniu ścian nic już nie wolno zmieniać. W obecnych czasach ściankę można postawić doprawdy w szybki sposób. Wszystko uzależniona jest od tego, czy chcemy by była ona gruba i czy powinna wygłuszać dźwięki. Jeśli nie to jest naszym celem, a sama ścianka jest niezbędna raczej do wizualnego odgrodzenia przestrzeni, to można zamówić ściankę ze szkła. Będzie to rewelacyjne wyjście przykładowo do kawalerek typu studio, gdzie chcemy odseparować część sypialnianą, a nie mamy zamiaru, aby wyglądała ona na ciasną. Na dodatek sprawdza się też tam, gdzie po oddzieleniu przestrzeni nie mielibyśmy okna.

Jeżeli ten tekst wydaje Ci się ekscytujący, sprawdź naszą informację opisującą analogiczny temat. Prawdopodobnie ona także Cię zainteresuje.

Szkło przepuszcza promienie słoneczne i całość bardzo dobrze się sprawdzi. Rzecz jasna szkło powinno być wtedy matowe albo mleczne. Jeśli jednakże ścianka ma być postawiona w dużym apartamencie, aby przykładowo trochę oddzielić kuchnię od pokoju dziennego, to starczy normalny regips lub cegła. W firmach z reguły wykorzystuje się nowoczesne rozwiązanie ścianki przesuwnej.

Zatem wytypowane pomieszczenie może funkcjonować jako jedna duża sala konferencyjna lub kilka mniejszych. Ścianki instaluje się wtedy na specjalnie w tym celu przygotowanych szynach. Zazwyczaj do ich składania używa się pilota i nie musimy w ogóle się z nimi siłować.

admin