W jaki sposób zaoszczędzić na oświetleniu?

Last modified date

Jeżeli ktoś jest zainteresowany budownictwem bądź ma w planach (albo już ma za sobą) remont mieszkania, na pewno słyszał o innowacyjnych rozwiązaniach, które w rozmaity sposób pozwalają na oszczędność. Od kilku lat sporą popularnością cieszą się różnego rodzaju lampy LED, które stosowane są nie tylko w pomieszczeniach, ale również np. na zewnątrz np. jako oświetlenie schodów.

światło

Autor: Amri HMS
Źródło: http://www.flickr.com

Już te dwa zastosowania uświadamiają doskonale fakt, że tego typu oświetlenie ma szerokie zastosowanie i posiada atuty, które sprawiają, iż sięgają po nie zupełnie różni użytkownicy.

Czy ten materiał Cię zainteresował? W takim wypadku sprawdź odmienny polecany serwis odkurzacze centralne z Centrum Wygody, który też zawiera absorbujące materiały.

Warto zastanowić się nad tym, dlaczego tak naprawdę oświetlenie ledowe jest aż tak modne i dlaczego jest lepsze od tradycyjnego oświetlenia? Początkowo zbiorczy zakup paru lamp LED może wydawać się dość dużym wydatkiem, gdyż ich cena zdecydowanie przewyższa tradycyjne żarówki.

Okazuje się jednakże, że wyższą cenę zakupu z nawiązką rekompensuje fakt, że większość żarówek tego rodzaju pozwala na oszczędność energii o mniej więcej 80% wcześniejszych wydatków. Tak niskie zużycie energii jest istotne nie tylko dla mieszkania, ale również wtedy, gdy stosujemy LEDy jako światła do jazdy dziennej w samochodzie, dzięki którym nie nadwyrężamy aż tak akumulatora, jak przy światłach tradycyjnych. Ogromne znacznie ma także fakt, iż lampy takie są niezwykle wytrzymałe na warunki pogodowe, mają też znacznie dłuższy niż tradycyjne źródła światła łączny czas działania.
żarówka

Autor: NASA Goddard Space Flight Center
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowym walorem, który spowodował, że wiele osób zdecydowało się na LEDy jest to, że można kupić je na specjalnych taśmach, które umożliwiają ich umieszczenie w praktycznie każdym miejscu. Większość oferowanych taśm jest wodoodporna, co więcej możemy je przycinać do potrzebnych nam długości.

LEDy emitują różne kolory światła poprzez mieszanie barw podstawowych, dodatkowo można wybrać nawet typ białego światła, którym mają świecić (neutralne, ciepłe lub chłodne). Jeśli zastosujemy profil do LED, możemy profesjonalnie zamontować je nawet w reprezentatywnym salonie. Lampy LED są doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto docenia oszczędność i duże możliwości aranżacyjne, dzięki czemu można stosować je niemal w każdym miejscu.

admin