W jaki sposób zaaranżować łazienkę z gustem i praktycznie? O jakich elementach na pewno musimy pamiętać?

Last modified date

Umywalka to codzienny element naszej łazienki. Ale ów element nie musi być zwykły. Może pełnić funkcje nie tylko użytkowe, lecz także zdobić pomieszczenie. Producenci umywalek coraz częściej zaskakują nas oryginalnymi pomysłami. Dajmy się namówić na niektóre propozycje, jak umywalka Elita. Szklane umywalki łazienkowe to niestandardowe barwy oraz wzory. Przezroczyste, albo czerwone, czarne w poprzeczne paski, złote – oto najnowsze trendy wśród umywalek.

Drewno w łazience

Autor: Kopp
Źródło: Kopp
Do tego wymyślne kształty. Projektanci tutaj dali się ponieść fantazji Umywalka Elita jest wyjątkowa, warto więc zwrócić na nią uwagę w sklepach z armaturą. Czy tego typu umywalki łazienkowe są praktyczne? Jak najbardziej. Szkło, z jakiego są zrobione, posiada wyższy stopień twardości, jest również odporne na zarysowania oraz pęknięcia. Umywalki łazienkowe z drewna? Kojarzą się głównie z ośrodkami SPA. Jednak tego typu rzecz możemy sprawić sobie w naszym wymarzonym mieszkaniu. Producenci wykonują je z konkretnych gatunków drzew, a takie drewno odpowiednio zabezpieczają.

Drewniane umywalki wymagają właściwej (przy tym delikatnej) pielęgnacji. Mocne środki chemiczne zdecydowanie odpadają. Efekt końcowy? Przede wszystkich niecodzienny design. Beton (zobacz beton dekoracyjny) to kolejny materiał, z którego zrobione są umywalki łazienkowe. Bardzo wytrzymałe a przy tym nietuzinkowe – oto ich krótka charakterystyka. Beton (kliknij tutaj), na przekór pozorom, to źródło nieskończonych inspiracji, dlatego możemy zrealizować własny indywidualny projekt. Ten materiał nada naszej łazience oryginalności w stylu retro (szafki pod umywalkę). Podobnie trzeba postąpić w temacie szafki łazienkowej. Tak właściwie to liczy się funkcjonalność, ale w parze ze stylowością. Takie połączenie daje nam szafka Barcelona.

To rewelacyjne połączenie klasy i wygody, czyli czegoś co jest najistotniejsze w jeśli chodzi o wystrój każdego pomieszczenia, tym bardziej łazienki. Nie jest tu ważna bowiem hierarchia, co jest bardziej ważne – wygoda korzystania z łazienki czy jej wygląd. Takie dwie kwestie muszą być jakby całością, nierozerwalnie połączone ze sobą. Dzięki takiej symbiozie nasza przestrzeń będzie prezentowała się najlepiej, będzie spójna i z przyjemnością będziemy w niej przebywać.

admin