Last modified date

W czasie wiosny albo lata aura sprawia, że taras staje się zastępnikiem naszego salonu. Tam spędzamy najwięcej czasu, podejmując gości, jedząc posiłki czy odpoczywając podczas czytania książek. Warto zadbać, by był on miejscem przytulnym.

gustowny taras

Autor: Atsushi Boulder
Źródło: http://www.flickr.com
Dobierając meble ogrodowe trzeba pamiętać o tym, że są one narażone na różne warunki atmosferyczne. To nie ciepłe, bezpieczne pomieszczenie w domu. Nie mamy możliwości przewidzieć czy podczas naszej absencji np. spadnie deszcz czy grad. Z tego powodu musimy wybierać modele trwałe, z tworzywa, które bez problemów przetrzemy szmatką. Nie martwmy się, że będą to twarde tworzywa, które nie będą tworzyły wygodnych siedzisk. W marketach posiadamy bardzo duży wybór poduch i oparć z miękkich tworzyw – gąbek, pierza, które doskonale dobierzemy do wybranych przez nas modeli centrum krzeseł wrocław czy ławek.

taras z pięknym widokiem

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

W marketach mamy duży wybór mebli z zastosowaniem na zewnątrz. Zrobione są z drewna, wikliny bądź ratatanu, stali ozdobnej, albo w najprostszej wersji z plastiku. Obfity wybór sprawi, ze każdy z nas znajdzie coś na swoją kieszeń. Gdy wybierzemy odpowiednie krzesła, ławki i stół, pozostaje nam tylko dobrać do nich poduchy i ustawić w wybranym miejscu. Wiedza dotycząca meblowanie tarasu jest niezmiernie przydatna.

W rogach tarasu doskonale sprawdzą się wysokie, wielopoziomowe stojaki na doniczki z roślinami. Każda doniczka niech będzie z kwiatami w innym kolorze – wybierzmy trzy barwy kwiatów, np. petuń, ustawmy je na wielopiętrowym stojaku i dbajmy o nie każdego dnia. Z pewnością będą cieszyły nasze oko. Nie zapomnijmy także o ozdobnej konewce… Zwróćmy uwagę jednak, by zabezpieczyć doniczki przed podmuchami wiatru – całą kompozycję najlepiej ustawić w osłoniętym miejscu. Dobrze jest także zainwestować w skrzynki, w których zasiejemy maciejkę (pięknie pachnie szczególnie wieczorem), lub zasadzimy cebulkę, dzięki czemu będziemy mieć zawsze świeżą trembulkę.

admin