W jaki sposób umeblować wnętrze w stylu francuskim?

Last modified date

Cechą szczególną stylizacji wnętrz w stylu prowansalskim jest elegancja i luksus. Pomieszczenia tego typu wyróżniają się gustownymi dodatkami, dzięki którym uzyskujemy niezwykle uroczy klimat. Jest to zupełne przeciwieństwo designerskich, prostych linii i wszechobecnego w stylu nowoczesnym minimalizmu. Jak osiągnąć elegancki, nawiązujący do krainy południowej Francji klimat w naszych domach?

artykuły dekoracyjne

Źródło: www.morguefile.com
W salonie, będącym miejscem odpoczynku oraz spotkań z najbliższymi, harmonia jest szczególnie pożądana. W związku z tym, nabywając meble do salonu, priorytetem niech będzie komfort i funkcjonalność. Miłośnicy stylu francuskiego w końcu mogą przenieść się do prawdziwej Francji gdyż w Polsce pojawiły się meble i dodatki kultowej marki Colette – . To meble, które jak żadne inne sprzyjają błogiemu nastrojowi. Wielkim natchnieniem do powstania kolekcji był klimat gorącej Prowansji.

Każdy mebel wykonany jest z wielką pasją i kunsztem, co czyni go oryginalnym i prawdziwym dziełem sztuki. Meble Colette stworzą pogodny klimat we wnętrzach, w których daje się dostrzec sielski styl rustykalny, prowansalski, oraz ekskluzywny styl francuski czy tak lubiany przez nas od dłuższego czasu shabby chic. Style te wspaniale do siebie pasują, tworząc ciekawą całość. Meble (jesteśmy tutaj) i artykuły dekoracyjne Colette stanowią znakomite wyposażenie wnętrza salonów,

artykuły dekoracyjne

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com

jadalni, gabinetów oraz kuchni. Dzięki temu, że łączą w sobie ponadczasowe wzornictwo z neutralną kolorystyką posłużą długie lata, albowiem klasyka jest wieczna. To meble dla osób które po prostu lubią otaczać się pięknymi przedmiotami.

Ogólna kolorystyka mieszkań meblowanych w owym stylu jest pastelowa, rozmyta i subtelna. Na podkreślenie zasługują wszystkie okna i przeszklenia. Do wykończenia ścian wykorzystuje się jasne tapety tudzież boazerię w tym samym kolorze.

Dokładne wykończenie mebli prowansalskich, ich harmonia, rozmach stojących na półkach dekoracji – wszystko to będzie miało wpływ nie tylko na niecodzienny design mieszkania, ale przede wszystkim na jego komfort mentalny.

admin