Last modified date

Nasze latorośle rozwijają się i zdobywają wiedzę podczas codziennych zabaw. Z tego powodu dziecięcy pokój musi być tak urządzony, by pobudzał wyobraźnię dzieci i zachęcał do działania. Gdyż gdzie uda im się to lepiej jak nie we własnym pokoju?

pokój dziecięcy

Autor: MUUNTO
Źródło: MUUNTO

Najważniejszym elementem dziecięcego pokoju są właściwe meble. Zwróćmy uwagę na ich jakość. Dobrze zaprojektowane, na pewno nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, natomiast odpowiednio dopasowane, najmodniejsze kolory pozwolą na ich wykorzystanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i nieco późniejszym.Stoliki i krzesła dla dzieci to bez wątpienia punkt wyjścia. Powinny być trwałe i atrakcyjne wizualnie. Wówczas odrabianie lekcji stanie się prawdziwą przyjemnością. Krzesła dla dzieci , ich kształt i wysokość powinny być dopasowane do rozmiaru stolika. Najlepiej, jeśli smyk sam je „przymierzy” i wybierze takie, które będzie mu odpowiadać. W kąciku do nauki powinno również znaleźć się miejsce na szafki i półki dla dzieci, które uporządkują akcesoria do malowania czy nauki pisania.Przestrzeń, która otacza dzieci, powinna być dostosowana do wieku pociechy i koić problemy dnia. Być miejscem, z którego czerpie energię, spokój i równowagę. Miejscem inspirującym i uruchamiającym wyobraźnię.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto byłoby głębiej poznać to zagadnienie, to dodatkowo zerknij tutaj (http://prokad.com.pl/bramy/).

Powinna to być przestrzeń, która działa kojąco. Z tego powodu należy przyjąć, iż każde dziecko jest inne. Jedno jest wesołe, radosne, pełne optymizmu. Drugie, nie potrafi usiedzieć w miejscu. Dlatego planując dziecięcy pokój musimy wcześniej przemyśleć w jakiej barwie będzie czuło się najlepiej.

Autor: Fly My Butterfly

Zdecydowanie najbezpieczniejsze będą jasne, rozmyte barwy ścian, kolory w postaci dodatków, np.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie (https://medicart.wroclaw.pl/cennik/), którą tu znajdziesz, też jest coś wartościowego.

dywanu lub poduszek, które wprowadzą harmonię oraz przyjemny i ciepły klimat. Są w stanie pokazać kształtujący się właśnie styl dziecka i przeniosą go w świat marzeń. W sprzedaży znajdziemy bardzo bogatą ofertę artykułów dekoracyjnych, począwszy od designerskiego oświetlenia, firanek, pościeli po osobliwe ozdoby.
Nim jednak zaczniemy działać, wskazane jest pooglądać przykładowe aranżacje pokojów dziecięcych. Najbezpieczniej zrobić to z samymi zainteresowanymi. To najlepsza inspiracja!

admin