W jaki sposób przerobić wolną przestrzeń pod schodami w mieszkaniu

Last modified date

Masz parterowy domek z poddaszem na którym zrobiłaś pokoje mieszkalne? Pewnie z tego powodu masz całkiem spory kawałek ciężkiej do aranżacji przestrzeni. Dobrze jest w niej zrobić szafę pod schodami. To rozwiązanie mam w pamięci jeszcze z dzieciństwa – posiadali ją moi dziadkowie.

Schody

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Choć to była propozycja dość „starodawna”. Obecnie dużo firm specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu szaf pod wymiar.

Kusi Cię, żeby pozostawić drobną opinię pod przeczytanym artykułem? Pamiętaj, że każdy komentarz z serwisu (http://www.stalowydesign.pl/o-nas/) zostanie przez nas przestudiowany z radością.

Starczy zaprosić do mieszkania fachowca, któremu wytłumaczymy, co mamy schować w szafie pod schodami. Niektórzy część takiej szafy aranżują na spiżarkę, a pozostałą część na trzymanie odzieży – ciekawe wykrozystanie shcodów.

Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Musimy się zastanowić z jakiego tworzywa chcemy ją zrobić. Musi harmonijnie komponować się z pozostałą przestrzenią domu. Najlepszą opcją będzie wykonanie jej w drewnie, choć oamiętajmy, jest to także rozwiązanie najdroższe. Sklepy z meblami i elementami do ich wykonania ścigają się w pomysłach na segregatory, które ułatwią nam zadbać o przestrzeń szafy – jak zmienić swoje mieszkanie.

W ten sposób, możemy także jedynie zabudować ścianę systemem drzwi, zaś wnętrze wykończyć samodzielnie, wedle naszego uznania. W ten sposób z pewnością w kieszeni zostanie nam kilkaset złotych, które będziemy mogli wydać na inne, bardziej potrzebne nam rzeczy.

W takiej szafie możemy chować ciuchy. Zaplanujmy w niej – poza częścią na wiszące wieszaki – kilka szuflad. Znajdziemy w nich miejsce na pościel, czy ręczniki. U dołu sugeruję znaleźć przestrzeń na trzymanie obuwia. Najcięższe do aranżacji przestrzenie zaraz pod skosami można przeznaczyć na niewielkie szufladki na bieliznę, albo inne małe części garderoby.

admin