W jaki sposób powinno się cyklinować podłogę? Jakie są podstawowe reguły, o których koniecznie należy pamiętać?

Last modified date

Przychodzi ten moment, kiedy musimy zająć się cyklinowaniem podłogi. Szukamy odpowiedniego specjalisty, jaki wykona cały taki zabieg w odpowiedni sposób, jednocześnie osobiście chcemy się dowiedzieć, jak najwięcej, by sprawdzić jego pracę. Dobrze bowiem wiedzieć, jak poprawnie powinno przeprowadzić się ten zabieg.

podłoga

Autor: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonał
Źródło: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonałe
Na początku trzeba się zastanowić, jak inwazyjnego cyklinowania potrzebujemy. Dla odświeżenia nawierzchni oraz pozbycia się z niej śladów, jakie powstają w miejscach, po jakich się chodzi, wystarczające będzie jedno cyklinowanie. Jak jednak podłoga jest bardziej zniszczona, to konieczne będzie kilkukrotne cyklinowanie. Przed pracą trzeba usunąć z pomieszczenia wszelkie meble, zdjąć firanki oraz zwinąć dywany. Należy zdemontować żaluzje, dzięki temu zaoszczędzimy sobie ich czyszczenia. Tak samo zdemontujmy listwy przypodłogowe, zaś następnie odkurzmy podłogę.

Po tym można wezwać fachowce, jak cyklinowanie Katowice i czekać na rezultaty jego pracy. By jednak praca odbywała się prawidłowo dobrze jest czasami sprawdzić, czy wszystkie czynności wykonywane są w prawidłowy sposób. Na początek więc powinien, przy pomocy szlifierki oscylacyjnej, ściągnąć z parkietu warstwę lakieru. Kiedy potrzeba nam gruntownego remontu podłogi, to niezbędne będzie kilka szlifowań. Należy jednakże wiedzieć, żeby podczas pracy nie zmieniać kierunku szlifowania, jak również żeby nie wyłączać urządzenia. Powierzchnie z mozaiki parkietowej powinniśmy

podłoga

Autor: Podłogi.info
Źródło: Podłogi.info

zeszlifować ukośnie do przebiegu włókien, zaś desek równolegle. Koniecznie należy pamiętać o wykończeniu krawędzi i narożników. Naprawić też należy przed ostatnim szlifowaniem rysy jak i różne inne uszkodzenia nawierzchni. Jak między klepkami potworzyły się szczeliny, to należy wypełnić je masą szpachlową.

Można ją dostać gotową albo wykonać ją z opiłków, jakie powstały podczas cyklinowania zmieszanych z lakierem do podkładu. Po ostatnim zeszlifowaniu powinniśmy pomalować podłogę lakierem podkładowym. Po wyschnięciu lakieru najlepiej jest ponownie oszlifować podłogę i ponownie ją dokładnie odkurzyć. Na koniec równo trzeba nałożyć lakier nawierzchniowy oraz pozostawić go do wyschnięcia.http://parkietypryczynicz.com.pl/ parkiet hajnówkaTe wszystkie czynności – przy mniejszym lub większym szczęściu – można wykonać samemu, lepiej jednak skorzystać z usług specjalisty, dajmy na to układanie parkietu Katowice.

admin