W jaki sposób poprawnie oświetlić salon?

Last modified date

Przewidując oświetlenie pokoju dziennego trzeba pamiętać o charakterze tego pomieszczenia oraz pełnionych przez niego mnogich zastosowań.
Salon jest bowiem pomieszczeniem w domu, w jakim mieszkańcy spędzają większość wolnego czasu.

oświetlenia

Autor: Robert Cupisz
Źródło: http://www.flickr.com
Służy on między innymi do spotkań z familią, kompanami, czytania lektur, oglądania programów TV a także do wypoczynku. Dlatego też oświetlenie salonu powinno być wszechstronne a także dostosowane do pełnionych w danym momencie funkcji. Koniecznie powinniśmy też zapewnić możność regulacji liczby światła ogólnego.

Jeżeli zainteresował Cię opisany temat, poznaj ten link (stylowy-mebel.pl/), gdzie znajdziesz obszerne info. Pogłęb swoje wiadomości!

Dobór oświetlenia najlepiej zostawić projektantowi.

Doskonale zaplanowane oświetlenie, a głównie źródła światła odpowiednie pod potrzeby późniejszego użytkownika będą cieszyć w trakcie rodzinnej imprezy, oglądania telewizji albo pracy. Najodpowiedniej zaplanować wiele, na ile to możliwe, równomiernie rozlokowanych źródeł światła niedużej mocy. Ów układ pozwoli otrzymać duże natężenie światła w momencie kiedy jest potrzebne bądź stonowane światło przy wieczornym odpoczynku. Jest wiele barw światła. I tak: jeżeli w kuchni potrzebna jest w miarę jednolita barwa światła, w łazience o najlepszym współczynniku oddawania barw, to w salonie winien decydować gust oraz potrzeby użytkownika. Odcienie światła można swobodnie mieszać, uzyskuje się w ów sposób ciekawe rezultaty i dużą swobodę konstruowania atmosfery.

Dla ludzkiego oka najlepsze z realnych rodzajów oświetlenia będzie takie, które daje łagodne, silnie rozproszone światło. Wypływa to z tego, iż do minimum ograniczony wtedy będzie tzw. współczynnik olśnienia. Minusem tego podejścia jest duża strata energii.

admin