W jaki sposób oświetlić mieszkanie? Nowoczesne lampy dla każdego

Last modified date

Co powinniśmy wiedzieć odnośnie żarówek led, a także czy warto zmienić standardowe żarówki na takie światło? Jeszcze kilka lat wstecz oświetlenie led kosztowało bardzo dużo i mało kto był w stanie sobie na nie pozwolić. Obecnie sytuacja jednak zmieniła się i przybrała nieoczekiwany obrót a standardowe żarówki powoli znikają z rynku. Do tego stanu rzeczy przyłożyła rękę Unia Europejska oraz jej zaostrzenie norm, dotyczące mocy używanych żarówek. Wielu z użytkowników zmuszonych było do rezygnacji z często używanych w Polsce „setek”, przez, co wielu z nas wybrało nowoczesne rozwiązania.

nowoczesna lampa

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

A takim niewątpliwe są żarówki led. Czy powinniśmy jednak zamienić tradycyjne żarówki na nowoczesne lampy, a może to tylko trend, który przeminie? Jakie plusy wypływają zposiadania nowoczesnych lamp? Do najistotniejszych plusów omawianego oświetlenia bez wątpienia należy zaliczyć ich ekonomiczność jak i trwałość. Nowoczesne ledy wymagają wybitnie mało energii, dzięki czemu zapewniają o wiele mniejsze rachunki, poza tym ich wymiana będzie bardzo rzadka.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany materiał, koniecznie zobacz dodatkowo ten link! To świetna oferta (http://pro-trans.wroclaw.pl/gwinotwanie-ciecie-rur) i tutaj odnajdziesz dodatkowe informacje.

Trzeba również dodać, że ich sprawność, czyli ilość dostarczonej energii przekształconej w światło dziennie będzie na poziomie 80 – 95%. Tradycyjne świetlówki mają o wiele gorszy rezultat, klarujący się na poziomie pomiędzy 5 – 10 %. Kolejną zaletą żarówki led jest możliwość wybrania kierunku światła, jesteśmy w stanie zogniskować promień światła bez potrzeby kupna reflektorów. Jakie są kluczowe obawy dotyczące nowoczesnego światła?

oryginalna lampa

Autor: Darkpartment
Źródło: http://www.flickr.com

Poza wieloma plusami, z których wymieniliśmy zaledwie kilka, wypada także wspomnieć o minusach w stosowaniu tego typu oświetlenia. Największą wadą wydaje się dość wygórowana cena, która jednak zwróci się po dłuższym stosowaniu, gdyż raz zakupiona żarówka będzie używana bardzo długo i przy tym okazuje się wybitnie oszczędna. Kolejną wadą jest to, że diody wyświetlają więcej niebieskiego światła aniżeli inne oświetlenie, przez co czasami możemy odnieść wrażenie, że pewne przedmioty są wykonane jakby z innych materiałów niż w rzeczywistości. Jak wszystko w życiu, tak samo diody posiadają także wady, jak i zalety. Aczkolwiek te drugie zdają się być o wiele silniejsze.

admin