W jaki sposób oryginalnie i jednocześnie elegancko urządzić swój dom?

Last modified date

Moda zmienia się co sezon i trudno być z nią zawsze na bieżąco. Niezmienne pozostaje jednakże jedno: meble muszą być funkcjonalne i zarazem niebanalne. Które wzory wybrać, dekorując swoje mieszkanie? Wbrew powszechnemu przekonaniu, designerskie sofy nie muszą być niewygodne. Mit sof wyróżniających się, ale bardzo niewygodnych już dawno odszedł w niepamięć. Obecnie dużą popularnością cieszą się sofy o nietuzinkowym designie, ale tym samym proste, bez niepotrzebnych ekstrawagancji i przede wszystkim wygodne.

ciekawy żyrandol

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Designerskie sofy zazwyczaj można rozkładać, a zatem świetnie nadają się również do spania (). Najczęściej mają klasyczny, prostokątny kształt, chociaż ogromną popularnością cieszą się także fasony narożne albo przypominające wyglądem …węża. Modne wciąż są kanapy z miękkich materiałów i skórzane. Najmodniejsze kolory? Jak zwykle klasyczny czarny, ale także ciepłe odcienie zieleni, żółtego i jasny niebieski.

Równie istotne jak miejsce do spania, jest również źródło światła. Do popularności wróciły żyrandole kryształowe, kiedyś uznawane za bezguście,obecnie cieszące się rosnącą popularnością. Producenci oferują najróżniejsze fasony – od kilkupoziomowych aż po skromne, składające się z jednego rzędu. Żyrandole kryształowe (), ze względu na swoją efektowność i charakterystyczne światło, zalecane są szczególnie do salonów i pokojów dziennych.

Ten link do www akcesoria do szafek kuchennych zaskoczy Cię niebywale optymistycznie. Wyszukasz tam masę drobiazgowych postów. Więc nie ociągaj się i wejdź tam!

Do gabinetów i sypialni możemy wybrać za to designerskie lampy. Podobnie jak w przypadku sof, mają one nie jedynie ciekawie się prezentować, ale i być źródłem mocnego strumienia światła. Najczęściej inspirowane są stylem vintage, a zatem odwołują się do prostej klasyki, albo nawiązują do stylu industrialnym.

oświetlenie pokoju

Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com

Z oferty wytwórców możemy wybierać regulowane lampy podłogowe, dyskretne lampy biurkowe lub proste kinkiety, znakomicie pasujące do łazienekalbo korytarzy. Designerskie lampy () zazwyczaj utrzymane są w klasycznej kolorystyce – czarnym, białym lub srebrnym. Ich projektanci skutecznie dowodzą, że elegancki i niebanalny projekt może iść w parze z funkcjonalnością i praktycznością. Idea nowoczesnego designu jest oczywista – to on ma odpowiadać użytkownikom, nie odwrotnie.

admin