W jaki sposób odnowić wnętrze swojego mieszkania lub domu, bez dużych funduszy finansowych?

Last modified date

Zdarza się, że mieszkanie od dawna wymaga remontu, ale jego właściciele nie mogą sobie pozwolić na tak wielki wydatek. W takich sytuacjach nie trzeba od razu rezygnować z remontu. Dużo prac można zrobić własnoręcznie. Trzeba wyłącznie chcieć. W jaki sposób łatwo odmienić wnętrze swojego mieszkania bądź domu bez wielkich nakładów finansowych?

paleta

Autor: U.S. Fish and Wildlife Service Northeast Region
Źródło: http://www.flickr.com
Pomalować ściany na inny kolor. Często ten drobny zabieg okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Wystarczy wybrać świetnej jakości farbę, najlepiej zmywalną, która pozwoli w przyszłości na łatwe wyczyszczenie wszystkich zabrudzeń i zabrać się do pracy. Dzisiaj na rynku sprzedawane są wygodne pędzle, toteż nawet kiedy wcześniej nigdy nie malowało się ścian, na pewno nie będzie się miało z tym większych kłopotów. Wcześniej naturalnie trzeba zestawić wszystkie meble na środek pokoju i przykryć je ochronną folią. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch kolorów do pomieszczenia, co oznacza że jedną ścianę można pomalować na przykład na zielono, a inną na brązowo.

Świetną alternatywą są też atrakcyjne naklejki na ścianę. Proponowany jest ich naprawdę bogaty wybór, zarówno jeśli chodzi o wielkość, jak i o kształt. Naklejka może stać się najistotniejszym punktem jednej ze ścian. Ani nowy kolor ani naklejki nie dały satysfakcjonującego rezultatu? Potrzebuje się nowego mebla? Można go przygotować samemu, na przykład z niepotrzebnych palet, które są stosowane w sklepach. Palety trzeba oczyścić, wyrównać ich powierzchnię i pomalować na odpowiedni kolor.

Atrakcyjnie prezentuje się chociażby stolik (zobacz elegancki stolik kawowy) z palet, który można wykorzystać zarówno w mieszkaniu, jak i na balkonie. Z palet można też z powodzeniem wykonać siedzisko na taras. Problemu nie powinno też generować odnowienie starych mebli. Wystarczy pomalować je na inny kolor albo pokryć świeżą warstwą lakieru, by przywrócić im dawny blask. Wszystko zależy od ich stanu. Kiedy są mocno zniszczone, czasem konieczne może okazać się wyrównanie powierzchni papierem ściernym. Podsumowując, wnętrze swojego mieszkania lub domu można bez problemu odnowić osobiście. Wystarczy niewiele wysiłku oraz kreatywności. Dużo znakomitych pomysłów udostępnianych jest w sieci.

admin