W jaki sposób dobrać oświetlenie do mieszkania?

Last modified date

Od wieków światło wyznaczało nam rytm dnia. Poranna kawa w zalanej słońcem kuchni zapowiada dobry dzień. Natomiast kiedy przygotowujemy się do snu, zależy nam by się wyciszyć i uspokoić. Odruchowo więc wyłączamy oświetlenie.

Czarodziej w salonie

lampy stojące: stojące

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej kłopotliwy salon. Tu spędzamy najwięcej czasu, odpoczywamy, przyjmujemy gości. Pokój ten wymaga z tego względu większego skupienia z naszej strony. Szczególnie kiedy zadbaliśmy w domu o ciemne meble, ciężkie zasłony, a ściany pomalowaliśmy na mroczne kolory. Taka aranżacja ogranicza światło przez co nawet większy żyrandol z trudem spełnia swoje zadanie. Potrzebować będziemy różnych źródeł światła. Idealnie sprawdzą się kinkiety – po jednym z każdej strony kominka czy okna. Stojące lampy nowoczesne – sprawdź tutaj, z kloszem skierowanym w dół niech cieszą nasze oko przy fotelu, w którym lubimy czytać. Jeśli pokój dzienny jest pokaźnych rozmiarów i na dodatek połączyliśmy go z kuchnią – światło wyznaczy nam kącik do pogawędek i słuchania muzyki.

Pomocnik w kuchni

Niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem kuchennym są obowiązkowe – w przeciwnym razie nasz cień zasłoni miejsce w którym pracujemy. Dodatkowo możemy też lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem w kuchni. Psychoterapeuta w sypialni. W sypialni oczekujemy relaksu i spokoju, toteż odpowiednie będzie światło nastrojowe. Kinkiet nad lustro wprowadzi intymną atmosferę, a lampki obok łóżka pozwolą na nocną lekturę.

Drobne oszustwa

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
Światło tuszuje ”słabe punkty” w domu. Gdy wprowadziliśmy się do przepastnego loftu i przeraża nas wysokość ścian, zawieśmy lampy wiszące ze światłem skierowanym w dół. A jeszcze lepiej, postawmy na w pełni indywidualną i designerską lampę loftową – oświetlenie industrialne. Wąski pokój wyda się szerszy, jeżeli dłuższą ścianę oświetlimy intensywniej niż pozostałe.

Niezwykle interesują nas Wasze oceny. Czy masz więcej pytań? (https://edukacjaaktywna.pl/) Jeżeli tak, to zachęcamy do pisania. Z radością ustosunkujemy się do każdej wiadomości.

Światło punktowe podkreśli ściany z łupka, belki drewniane czy ciekawą obudowę kominka.

Wybierzmy się do sklepów z oświetleniem, zastanówmy się, rozważmy nasz wybór, ponieważ odpowiednio wybrane światło istotnie, potrafi postawić kropkę nad „i” przy aranżowaniu przestrzeni. W internecie odnajdziemy wiele sklepów z lampami, które idealnie zaprezentują się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. Sklepy zapewniają profesjonalną pomoc w kwestii oświetlenia, i co najważniejsze dają gwarancję bezpiecznych i szybkich zakupów. Zobacz tu: Rekoforma.

admin