Last modified date

Dekoracją niejednego domu jest piękna klatka schodowa. Jest ona miejscem reprezentacyjnym, a także ciągiem komunikacyjnym, przez który chodzą wszyscy lokatorzy. Białe schody wyglądają niezwykle elegancko, stanowią spore wyzwanie dla sprzątającego w domu. Dziś zastanowimy się również na tym, jak dekorować schody.

klatka schodowa

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska
Jeżeli decydujemy się, by zrobić je białe, trzeba wybrać do ich aranżacji tworzywa, które będą łatwo zmywalne. Idealne są jasne panele,drewno, albo terakotowe płytki. Jeżeli wybieramy płtyki to wersję matową, nie będzie na nich widać każdej plamki, czy wodnego zacieku. Ściany wykończmy koniecznie wodoodporną, zmywalną farbą. Zadbajmy także o odpowiedni kolor balustrady – optymalna będzie w jasnym kolorze écru, albo jasna, z drewna (np. sosnowa). Dobrze jest także skontrastować je z intensywnym odcieniem ścian oraz balustrad.

Jak sądzisz? Czy ten wątek jest interesujący? Jeśli tak, to w odniesieniu do publikowanego zagadnienia poznaj szczegóły (https://www.pademeble.pl/) tutaj.

Ciekawie będą wyglądać z ceglaną ścianą – takż inspirację znajdziesz pod linkiem .Dekorowanie schodów jest tematem dość trudnym. W przypadku, kiedy chcemy, by były one również funkcjonalne, dekoracje musimy ustawić tak, żeby nie przeszkadzały nam w łatwym poruszaniu się po schodach. Zacznijmy od ścian. Można na nich powiesić wakacyjne, czarno-białe fotografie. Inną fajną koncepcją jest zawieszenie galerii malowideł. Tak właśnie wygląda ściana przy schodach u moich rodziców – jest maleńką galeryjką z akwarelami znajomego. Na kilku schodkach można także ustawić ładne doniczki z kwiatami (dekoracja schodów z Pięknie będą prezentować się wiszące, ale niekoniecznie kwitnące kwiaty.

admin