Urządzanie pokoju dziennego

Last modified date

Salon, podobnie jak każde inne wnętrze, można zaaranżować na dużo rozmaitych sposobów. Dobór wszelkich elementów do salonu zależny jest od właściciela. Obecnie na rynku jest tak ogromny wybór mebli i dodatków, że każdy może zaaranżować niebanalne wnętrze. Rzecz jasna wymaga to jakiejś wiedzy i poczucia smaku, jednak generalnie nie jest to trudna czynność. Wystrój wnętrz wchodzi również w zakres obowiązków części zawodów, na przykład dekoratora wnętrz.

Salon meblowy

Autor: w00kie
Źródło: www.flickr.com
Propozycje różnego rodzaju aranżacji do salonu można obejrzeć w rozmaitych źródłach. Będą to między innymi specjalne gazety poświęcone tym zagadnieniom. Obecnie jednak najczęściej sięga się do źródeł internetowych, których jest bardzo duża liczba. Wszelkie strony, fora i blogi dotyczące urządzania domów podają wiele informacji dotyczących rozwiązań również w zakresie salonów.

Zaciekawił Cię ten wpis? Masz ochotę na więcej? Zatem jesteśmy tam (http://www.budsport.pl/o-firmie/) – należy wejść w podany link i czytać nowe wątki.

Podane są tam opisy rozmaitych stylów, w których to pomieszczenie może być utrzymane.

Styl nowoczesny
Jednym z najchętniej wybieranych w ostatnim czasie stylów jest styl nowoczesny. Ma on zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, w tym też w salonach. Nowoczesny salon często kojarzony jest z wnętrzem stanowiącym jedność z kuchnią i oddzielonym od niej charakterystyczną „wyspą”. Tego rodzaju rozwiązanie jednak nie zawsze jest dobre i jego powszechność powoli się zmniejsza. Styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm. Widać go we wszystkich aspektach wykończenia, a zatem w ilości dodatków, użytych materiałach czy barwach. Pokój dzienny w stylu nowoczesnym zazwyczaj urządzony jest w jasnych barwach jak na przykład biel czy beż. W pomieszczeniach nowoczesnych duży nacisk położony jest również na przestrzeń, uzyskaną dzięki zminimalizowaniu ilości umeblowania. Więcej tutaj bardzo stylowe meble.

Styl orientalny

meble w sklepie meblowym

Autor: Monika Ďuríčková
Źródło: http://www.flickr.com

Również bardzo często spotykanym stylem jest styl orientalny. Opiera się on przede wszystkim na zastosowaniu części wystroju typowych dla innych kultur. Wielkie znaczenie będą mieć tutaj kraje azjatyckie. Stosuje się materiały charakterystyczne dla innych kultur; charakterystyczne jest zastosowanie na przykład bambusa. Aranżacje salonu w stylu orientalnym często zawierają różnego rodzaju rzeźby i malowidła o charakterze orientalnym, meble w tamtejszym stylu i egzotyczne elementy dekoracyjne.

admin