Urządzanie naszego domu w stylu Skandynawii

Last modified date

Ludzkość aktualnie zna praktycznie niezliczoną ilość stylów, w których można zorganizować swoje mieszkanie. Ponadto jest również opcja łączenia razem całkowicie odmiennych stylów, wskutek czego powstaje całkowicie odmienny. Tego rodzaju zestawienia bywają całkiem oczywiste, ale bywają również zaskakujące. Za każdym razem jednak styl zorganizowania domu czy lokalu jest odzwierciedleniem gustu właściciela i jego własnego stylu.

Skandynawia

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com

Te zróżnicowane sposoby organizacji pomieszczeń w domach nawiązują niekiedy do stylistyki z różnych regionów świata. Dobrym przykładem jest tu styl skandynawski, wybierany aktualnie przez coraz większe grupy właścicieli mieszkań. Styl ten jest w zasadzie znany we wszystkich krajach, doceniany w pierwszej kolejności przez miłośników pomieszczeń przytulnych, ale nie tandetnych. Wnętrza w skandynawskim stylu są urządzone ze smakiem, bez niepotrzebnych przedmiotów, dzięki czemu charakteryzują się dużą praktycznością.

Charakterystyczne elementy stylu skandynawskiego

Każdy ze stylów urządzania mieszkań wyróżnia się czymś innym. Każdy także ma swoje typowe wyznaczniki, po jakich można go bez problemu rozpoznać. Styl (zobacz stylowy-mebel.pl) pochodzący ze Skandynawii znany jest na całym świecie, choć nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że kiedyś się z nim spotkali. Wyszukując w Internecie hasło „styl skandynawski” dostaje się zwykle fotografie przedstawiające jasne i duże pomieszczenia, z podstawowymii elementami umeblowania. Typowym elementem tego rodzaju wnętrz jest najczęściej podłoga zrobiona z naturalnego drewna. Ciekawe przykłady: .

Marki akcesoriów skandynawskich

Skandynawia

Autor: Christoph Strässler
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia najpopularniejsza marką elementów do domu, która kojarzy się ze Skandynawią, jest Ikea. Firma ta znana jest z nieskomplikowanych i praktycznych mebli, jak również z różnych rozwiązań, które mogą być dobierane do małych i niewymiarowych pomieszczeń. Jest również wiele innych, takich jak przykładowo marka House Doctor. Produkty tej marki są zazwyczaj przedmiotami designerskimi, bardzo gustownymi. Często są to są to przedmioty wykonywane ręcznie, czyli nie da się znaleźć drugiego takiego samego. Marka ta ma w ofercie przede wszystkim meble, ale również pozostałe akcesoria do domu. Można w ich ofercie znaleźć na przykład lampy czy nawet malowidła i inne ozdoby na ściany.

admin