Urządzanie akwarium. Przeczytaj rady naszych fachowców

Last modified date

Akwarium to dobry sposób na to, by mieć w miejscu zamieszkania zwierzęta małe, niewymagające aż tak starannej uwagi jak przykładowo ssaki. O ryby powinno się rzecz jasna odpowiednio dbać, jednak czas przeznaczany na to jest dużo krótszy niż przykładowo czas, który należy poświęcić na wyprowadzanie psa na spacer.

ryba w akwarium

Autor: Chris Favero
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym akwarium przez wiele osób traktowane jest jako bardzo efektowna dekoracja mieszkania, zwłaszcza gdy jest dużych rozmiarów. Od kupowania większego zbiornika trzeba się jednak powstrzymać, jeżeli zakłada się pierwszy w życiu zbiornik. Wówczas warto zainwestować w mniejszy zbiornik, a po zdobyciu doświadczenia wziąć pod uwagę większy. Akwaria w sklepach występują w wielkim wyborze form , wielkości, a także grubości szkła. Należy dokładnie przemyśleć wybór zbiornika, by był dopasowany do pomieszczenia i dobrze spełniał swoje funkcje.

Stanowisko

Niezwykle istotne jest stanowisko, w którym planuje się umieścić zbiornik. Dlatego jeszcze przed pójściem do sklepu powinno się sprawę odpowiednio przemyśleć i zaplanować. Co najważniejsze, trzeba pamiętać, że zbiornik razem z zawartością jest elementem niezwykle ciężkim . Musi więc znajdować się w miejscu możliwie mocnym i stabilnym.

Jeśli masz ochotę zgłębić więcej detali na opisywany w tym miejscu temat, to użyj linku (https://www.maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Zwierzeta-182.html) zaprezentowanych w tym tekście.

Powinien to być również punkt, gdzie niemożliwe jest przypadkowe zrzucenie czy uszkodzenie akwarium. Generalnie niewskazane jest umieszczanie zbiornika w pobliżu okna z uwagi na to, że wówczas rozwija się nadmierna ilość glonów w wodzie. Ponadto akwarium powinno stać na tle ściany, by wszystkie elementy wewnątrz były dobrze widoczne.

Wybór zbiornika i akcesoriów

Na początek, jak już było wspomniane, powinno się wybierać akwaria mniejsze. Wybór kształtu uzależnia się w większości od gustu i wyglądu pomieszczenia. Akwarium musi do niego dobrze pasować, a przy tym przyciągać wzrok. Istnieje sporo profesjonalnych producentów akwariów, takich jak przykładowo Optiwhite , których akwaria są niezwykle chetnie wybierane. Ważna jest również grubość szkła, która stanowi o wyglądzie akwarium i warunkach w środku. Równocześnie z akwarium trzeba zakupić niezbędne dodatki, jak na przykład termometr, filtr do wody lub grzałka. Należy pamiętać, że po zakupie zbiornika i napełnieniu go wodą sadzić rośliny można dopiero po kilku dniach.

admin