Turkusowe dekoracje do mieszkania – styl i klasa

Last modified date

Turkus – mocny, żywy kolor przywodzący na myśl morską toń. Kojarzy się także z egzotyką. Kolor ten doskonale ożywi przestrzeń każdego mieszkania czy domu. Turkusowe przedmioty będą pasowały do niemalże każdego stylu, w jakim tylko mamy urządzony pokój. Najbardziej pasują do stylu skandynawskiego i orientalnego. Każdy pokój w naszym mieszkaniu może mieć przedmioty, które będą w tym kolorze.

dekoracje do domu

Autor: Carodean Road Designs
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od salonu – na pewno możemy w nim zaplanować kącik do czytania książek. Niewielki, stylowy fotel w barwie turkusu będzie stanowił przyjemne miejsce do relaksu. Kolejny niewielki mebel, który oryginalnie będzie wyglądał w tym kolorze to stolik kawowy. By nie były to jedyne przedmioty w tym intensywnym kolorze, trzeba także powiesić na ściankach kilka turkusowych ramek na zdjęcia, a na parapecie postawić doniczki w tym kolorze. Gotowe! Turkusowe dekoracje do domu to w teorii drobnostka, a potrafią zrobić cuda.

W sypialni możemy pozwolić sobie na poduszki w tym wyjątkowym kolorze, pled do przykrycia łóżka i kilka innych bibelotów – np. skrzyneczki na biżuterię, lustro (polecana strona) w turkusowej ramie. By całość pomieszczenia dobrze wyglądała, także rolety do okien mogą być w intensywnym kolorze śródziemnomorskiej toni. Nieraz w sypialni urządzamy w kąciku miejsce do pracy, tu swoje miejsce znajdzie turkusowa lampka odcieniu plus segregatory na dokumenty, kubki na długopisy i inne przybory do pisania.

Łazienka, jeśli jest urządzona w raczej tradycyjnych kolorach szarości, bieli i czerni, może być smutna i przytłaczająca. Kupmy w turkusowe świece, których użyjemy w czasie relaksującej kąpieli, flakony na kwiaty, szafkę na ręczniki. Powinniśmy także zakupić turkusową mydelniczkę, wieszaczki na ręczniki, kubek na szczoteczki do zębów. Rozweseli to wnętrze i doda mu klimatu.

admin