Trudne zakupy, czyli co zafundować bratu jako prezent

Last modified date

Kwestia upominku dla brata bywa skomplikowana. Zwłaszcza wtedy gdy rodzeństwo jest w trakcie trudnego okresu dorastania i tylko rodzicielskie przypomnienia sprawiają, że młodzi potrafią z „musu” o sobie pamiętać. Kupowanie prezentów między rodzeństwem to najczęściej czas urodzin i imienin.

Obdarowywanie się przez siostry i braci prezentami zależy od kilku czynników, które wpływają na jakość i praktyczność obdarowywania się przez lata. Najważniejszym jest bez wątpienia wiek, w jakim znajdują się bracia, siostry lub bracia i siostry. Skomplikowany wydaje się rzecz jasna etap dojrzewania i kilka lat różnicy – kiedy jedno z rodzeństwa uczy się w gimnazjum, a drugie jest albo kilkuletnie albo kilka lat starsze. O względnych dogadywaniach się w wielu sprawach po prostu nie ma mowy, co odbija się także także na kupowaniu sobie prezentów.

otrzymanie prezentu

Autor: daveoratox
Źródło: http://www.flickr.com

No bo jak kupować prezenty dla brata, jeśli ten – w naszej ocenie – jest dla nas niewdzięczny i często się spieramy? Dla przedszkolaka kupimy komplet ubranek lub super strój postaci bajkowej, dla ucznia książki lub małego zwierzaka, dla młodzieńca preferowane przezeń słodycze, czy akcesoria elektroniczne.

Nie poddawaj się! Namawiamy Cię, kontynuuj poszukiwania (http://4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/wina-bezalkoholowe/biale/) fajnych postów. Może Ci w tym udzielimy pomocy? Namawiamy zatem do naszej następnej strony.

Dla brata, który jest już w wieku dojrzałym nasze prezenty ciągle mogą być przysłowiowymi gestami-drobnostkami. Jeśli pobratymiec nie lubi właśnie takowej formy prezentów, a nasze relacje są bardziej zażyle, stawiamy na „większy kaliber”. Dobry trunek, smartfon, a może bilety na występ teatralny? – Braun. I, co najważniejsze, dopytujmy i po trzykroć pytajmy o jego preferencje, by nie pomylić się z prezentem.

Prezenty dla siostry w ogóle nie muszą być bardziej skomplikowane dlatego, że chodzi tutaj o kobiety. Co nie zmienia jednego – panie lubią dostawać podarunki, a za niepamięć o ich święcie płacimy miesiącami. Jakie więc prezenty chętniej chciałyby otrzymać nasze siostry? Jako młode, żyjące wciąż wspólnie rodzeństwo znamy je wręcz na pamięć, później nie jest już to takie oczywiste. Pozostają jednak skłonności. Jeśli od małej dziewczynki siostra uwielbiała słuchać płytę Wilków lub smakować się czekoladkami Rittera – nie zapominajmy o tym w dniu jej imienin! Nie musimy powtarzać prezentów, po prostu lawirujmy wokół jej ulubionych marek słodyczy, czy kosmetyków i wczuwajmy się w pasje. Więcej propozycji – prezenty dla brata

admin