Trochę praktycznych informacji o oświetleniu LED

Last modified date

Diody LED są stosowane już od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Używano ich jednak wyłącznie w sprzętach elektronicznych. Znane nam żarówki zaczęto zastępować nimi dopiero od niedawna, ekspresowo jednak zdobyły dużą popularność.

Oświetlenie LED cieszy się dzisiaj ogromną popularnością. Odkąd udało się wynaleźć diody ogromnej mocy są jednym z chętniej stosowanych źródeł oświetlenia. Producent oświetlenia LED jest w stanie zaoferować obecnie nie tylko diody, które mogą spokojnie zastępować tradycyjne żarówki. Producent oświetlenia LED ma znacznie bogatą ofertę która składa się tak naprawdę z taśm oraz profili LED – zobacz producenta oświetlenia led. Skąd tak potężny asortyment?

oświetlenie w domu

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim do stworzenia tak dużej oferty przyczyniło się zafascynowanie klientów i możliwości wykorzystania diod LED do oświetlenia nie tylko pomieszczeń biurowych i mieszkalnych. Diody LED spotykamy coraz częściej w naszych ogrodach i na tarasach. Dlaczego oświetlenie to cieszy się tak potężną popularnością? Oprawy LED, które powoli wypierają z rynku tradycyjne żarówki są przede wszystkim energooszczędne. Przy rosnących cenach energii elektrycznej jest to argument najbardziej przekonywający i często stosowany przez zwolenników właśnie tego oświetlenia.

Diody LED mają sporo zalet. Są przede wszystkim wyjątkowo trwałe. Żadna, nawet najwyższej jakości żarówka nie będzie mogła funkcjonować przez pięćdziesiąt tysięcy godzin. A na tyle wyliczany jest czas świecenia diod LED. Są one uodpornione także na wstrząsy oraz uderzenia. Sporo osób twierdzi, że są one produktem ekologicznym. Na żadnym etapie ich produkcji nie wykorzystywane są metale, które są niebezpieczne zarówno dla użytkowników, jak również dla środowiska naturalnego. Oprawy LED posiadają mimo wszystko złe strony.

Jedną z bardziej istotnych jest zimna barwa światła, którą wytwarza duża część sprzedawanych opraw. Pojawiają się już wprawdzie takie o barwie ciepłej, są one mimo wszystko drogie. Popularność tego rodzaju opraw jest jednak tak duża, że można będzie spodziewać się iż w niedługim czasie ceny opraw emitujących ciepłe światło znacząco spadną.

admin