To niezwykle istotne czuć się najlepiej we własnym mieszkaniu. Jak osiągnąć taki rezultat, co trzeba zrobić?

Last modified date

Świetnie czuć się we własnym domu – to jest oczywiste. Ale czy za każdym razem tak jest, czy całkiem szczerze możemy powiedzieć, że owszem, to nasze miejsce, ale nie wszystko w nim nam pasuje, coś byśmy zmienili. Niestety, jak tylko pojawiają się takie wątpliwości, to faktycznie nadszedł czas, ażeby coś nieco odmienić.

Autor: Dekoria.pl

Ale uwaga, nie można myśleć, w ten sposób, że całe mieszkanie jest złe, czasami zwyczajnie małe rzeczy nie pasują nam, brak nam czegoś, trzeba coś usunąć, gdzieś coś dołożyć, czy przesunąć. To naprawdę czasami nie wymaga nie wiadomo, jakich zabiegów, to po prostu niewielkie korekty, które mogą mogą uczynić nasze mieszkanie lepszym miejscem do życia.

Najczęściej w mieszkaniu czegoś brakuje, albo jest czegoś za wiele. Jak brak to na przykład w kuchni nie ma miejsca na pewne rzeczy, zwłaszcza naczynia, więc są one wszędzie. Nie ma gdzie ich chować, więc albo stoją na stole, w w okolicach kuchenki, czy na parapecie, albo znajdują się w miejscu, z którego niełatwo je potem zabrać. Warto zakupić szafkę, a jak brakuje miejsca to wymyślić ciekawsze rozwiązanie, żeby pomieścić wszystko.

Zaslonki i girladny do pokoju dziecka

Autor: My Room
Źródło: My Room

Sposobów jest naprawdę wiele, jak nie mamy inspiracji warto zaglądnąć na przykład do Internetu. Jeśli chodzi o braki, to może odszukać takie miejsca w każdym pomieszczeniu. Przykładowo, nasz salon od strony południowej i letnie słońce. Rolet nie chcemy, bo nie pasują do naszej koncepcji, to może firany do pokoju alena-firany.pl/firany-zas/pokoj-dzienny-i-sypialnia.htmlOne zatrzymają odpowiednio słońce, a co więcej będą dobrze się będą prezentować. Na drugim froncie jest inny problem – zbyt dużo rzeczy. To także można zaobserwować w każdym pomieszczeniu.

Tak może wyglądać pokój stołowy „zawalony” meblami, tak może się prezentować tenże pokój, w którym jest za dużo różnych figurek i ozdób, tak wreszcie będzie wyglądała sypialnia, gdzie nie powinno być kurzu (a tak jest, jak znajduje się tam za dużo rzeczy), gdyż będzie przeszkadzać to w odpowiednim wypoczynku. Pamiętajmy o umiarze, on jest równie ważny, jak przy kupowaniu rzeczy tam, gdzie to niezbędne. W jednym miejscu należy dołożyć, w drugim odjąć, a uzyskamy optymalna harmonię

admin